اخبار پیشنهادی


دوشنبه 96/05/30 | ساعت: 06:07 | کد خبر: 6382 | بازدید: 451572 | سرویس: مقالات تخصصی | ©
پست الکترونیک
چاپ

رئیس اداره میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری شهرستان ابهر گفت: 16 قلم اموال منقول تاریخی و فرهنگی از طرف شهروندان ابهری جهت نگهداری در موزه باستان‌شناسی اهدا شد.

به گزارش میراث ما به نقل از ایسنا،«عباس شمشیری»  اظهار کرد: در راستای فرهنگ‌سازی اهدای اموال منقول تاریخی و فرهنگی در پنج ماهه اول امسال‌ تعداد 16 قلم اموال منقول تاریخی و فرهنگی از طرف مردم فرهنگ‌دوست شهرستان، جهت نگه‌داری در موزه باستان‌شناسی ابهر به اداره میراث‌فرهنگی ابهر اهدا شده است.

شمشیری با اشاره به این‌که پس از معرفی و کارشناسی صورت گرفته و با تهیه شناسنامه، اموال به نام شخص اهداکننده در موزه باستان‌شناسی جهت بازدید عموم نگه‌داری می‌شود، تصریح کرد: میراث‌فرهنگی به‌دنبال اعتمادسازی و فرهنگ‌سازی در راستای اهدای اشیای تاریخی است که برخی  شهروندان در منازل خود دارند، چون با اهدای این اموال به موزه‌ها، علاوه بر نگه‌داری در شرایط استاندارد، زمینه بازدید عمومی فراهم می‌شود و قطعاً غنای موزه‌ها را نیز به همراه دارد.

رئیس اداره میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری شهرستان ابهر گفت: اشیا و میراثی که از گذشتگان به یادگار مانده در واقع شناسنامه فرهنگ هر منطقه است و شاهد همکاری خوب شهروندان ابهری در این زمینه هستیم، به طوری که طی پارسال 44 قلم و در پنج ماهه امسال نیز 16 قلم اموال منقول به موزه باستان‌شناسی ابهر اهدا کرده‌اند.

شمشیری خاطرنشان کرد: موزه باستان‌شناسی ابهر در بقعه پیراحمد زهرنوش در خیابان 17 شهریور ابهر قرار دارد که در آن آثاری از عصر آهن و هزاره‌های اول و دوم، دوره اسلامی و تا دوره معاصر در معرض دید عموم قرار دارد.


----------------
تمامی حقوق برای میراث ما محفوظ وانتشار مطالب با ذکر منبع بلامانع است

اعلام دیدگاه در مورد این خبر

تنها نظراتی که با حروف فارسی نوشته می شوند قابلیت انتشار خواهند داشت.


کد امنیتی
تازه سازی

حقوق برای پایگاه خبری میراث ما محفوظ و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
طراحی و پشتیبانی:  گروه تکاپو  Favicon1