اخبار پیشنهادی


یکشنبه 93/09/02 | ساعت: 12:42 | کد خبر: 5561 | بازدید: 451760 | سرویس: میراث فرهنگی | ©
پست الکترونیک
چاپ

فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران از تحویل دو هزار و 500 شی تاریخی کشف شده در عملیات های 6 ماهه دوم سال 92 تا اوایل سال 93 به موزه رضا عباسی خبر داد و گفت: در تهران بیشتر با جرائم مربوط به خرید و فروش اشیای تاریخی مواجه هستیم.

به گزارش میراث ما به نقل از خبرگزاری مهر،سرهنگ حسن قسمتی گفت: امسال حدود دو هزار و 500 شی تاریخی در عملیات‌های 6 ماهه دوم سال گذشته تا یکی دو ماه اول سال 93 به دست آمد و تصمیم گرفته شد تا این اشیا به موزه رضا عباسی انتقال داده شود. اصالت این اشیا توسط کارشناسان ثابت شده است. سال گذشته نیز 1500 شی تاریخی کشف شد ولی در بین آنها اشیای تقلبی هم وجود داشت.

وی گفت: اشیای تاریخی کشف شده در تهران، بر اساس دستور مدیر کل میراث فرهنگی استان به موزه‌ها انتقال داده خواهد شد. این اشیا را به امین اموال آن موزه تحویل می‌دهیم و مدیریت موزه نیز تشخیص می‌دهد چه زمانی این اشیا به رویت مردم برسد.

فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران ادامه داد: در تهران بیشتر با آسیب خرید و فروش اشیا عتیقه روبرو هستیم. از استان‌های دیگر برای تبادل شی و خرید و فروش به تهران می‌آیند و تهران را به عنوان بارانداز اشیا عتیقه می‌شناسند.

سرهنگ قسمتی بیان کرد: اطلاع رسانی باید به صورت جامع انجام شود تا اگر مردم اطلاعی درباره قاچاق اشیا یا تخریب ابنیه دارند، آن را به ما اطلاع دهند. وظیفه ذاتی یگان حفاظت، رسیدگی به این موضوعات است منتها برخی از گزارش ها نشان می‌دهد که افرادی برای به دردسر انداختن تخریب کسانی که با آنها مشکل دارند، گزارش‌های دروغین منتشر می‌کنند. زمانی که ما این موضوع را بررسی می کنیم، می‌بینیم که این اطلاع‌رسانی کذب بوده است.

فرمانده یگان حفاظت تهران اعلام کرد: در استان تهران فردی را مسئول رصد سایت‌های مجازی کرده‌ایم تا اگر سایتی درباره فلزیاب و یا گنج‌یابی تبلیغاتی انجام می‌دهد، با آن سایت برخورد شود.

 ----------------
تمامی حقوق برای میراث ما محفوظ وانتشار مطالب با ذکر منبع بلامانع است

اعلام دیدگاه در مورد این خبر

تنها نظراتی که با حروف فارسی نوشته می شوند قابلیت انتشار خواهند داشت.


کد امنیتی
تازه سازی

حقوق برای پایگاه خبری میراث ما محفوظ و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
طراحی و پشتیبانی:  گروه تکاپو  Favicon1