اخبار پیشنهادی


پنج شنبه 94/02/10 | ساعت: 12:43 | کد خبر: 5869 | بازدید: 452239 | سرویس: میراث فرهنگی | ©
پست الکترونیک
چاپ

معاون رییس جمهوری و رییس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری کشور گفت: برای آثار باستانی تخت جمشید و پاسارگاد بودجه دائمی ملی اختصاص یافته و رسیدگی به این مکان ها اولویت راهبردی این سازمان است.

به گزارش میراث ما به نقل از ایرنا، مسعود سلطانی فر که روز چهارشنبه در شانزدهمین سفر استانی رییس جمهوری و هیات دولت به فارس سفر کرده است، در نشست شورای اداری شهرستان پاسارگاد بیان داشت:
رسیدگی به دو یادمان تاریخی باستانی تخت جمشید و پاسارگاد

مد نظر است از این رو برای حفاظت از این دو مکان تاریخی ظرف یک سال گذشته امکانات و شرایط بهتری فراهم شده است.

وی اضافه کرد: ظرفیت گردشگری قابل توجهی در شهرستان پاسارگاد وجود دارد و چگونگی بهره برداری بهینه از این قابلیت هم اینک در دستور کار این سازمان قرار دارد.

معاون رییس جمهوری افزود: سفر دولت تدبیر و امید به استان فارس، دستاورد های بزرگی دارد زیرا دولت یازدهم قول های بی وعده نخواهد داد و تمام مصوبات سفر به استان های کشور در مدت فعالیت این دولت محقق خواهد شد .

سلطانی فر بیان کرد:خدمتگزاران دولت تدبیر و امید خود را خادم مردم می دانند و واقعیت ها را با آنها در میان خواهند گذاشت تا با حمایت مردم اهداف دولت تحقق یابد.

وی با اشاره به موفقیت دولت درمذاکرات هسته ای ایران با گروه 1 + 5بیان داشت:ادامه این موفقیت ها درآینده نه چندان دور بسیاری از مشکلات کشور را رفع می کند و روند توسعه اقتصادی را درپی خواهد داشت.

شانزدهمین سفر استانی رییس جمهوری و هیات دولت روز چهارشنبه (نهم اردیبهشت) به استان فارس آغاز شد و این سفر تا فردا (پنجشنبه) ادامه دارد.

یادمان تاریخی تخت جمشید یکی از چهار اثر ثبت شده استان فارس در فهرست آثار جهانی است که در سال 1979 میلادی با شماره 114 در سازمان جهانی علمی ، فرهنگی و تربیتی ملل متحد (یونسکو) ثبت شد.

مجموعه جهانی تخت جمشید در شهرستان مرودشت و در فاصله 60 کیلومتری شمال شیراز واقع شده است.

یادمان تاریخی پاسارگاد نیز در شهرستان پاسارگاد با مرکزیت سعادت شهر در فاصله 100 کیلومتری شمال شیراز قرار دارد.

دو مجموعه تاریخی یاد شده متعلق به دوره هخامنشیان است که این سلسله از سال 330 تا 550 پیش از میلاد در ایران حکومت کردند.ک/2----------------
تمامی حقوق برای میراث ما محفوظ وانتشار مطالب با ذکر منبع بلامانع است

اعلام دیدگاه در مورد این خبر

تنها نظراتی که با حروف فارسی نوشته می شوند قابلیت انتشار خواهند داشت.


کد امنیتی
تازه سازی

حقوق برای پایگاه خبری میراث ما محفوظ و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
طراحی و پشتیبانی:  گروه تکاپو  Favicon1