اخبار پیشنهادی


پنج شنبه 94/02/24 | ساعت: 12:23 | کد خبر: 5887 | بازدید: 451533 | سرویس: میراث فرهنگی | ©
پست الکترونیک
چاپ

رییس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری با بیان اینکه خوشبختانه نیمی از گردشگرانی که به کشور ما وارد می‌شوند شیعه هستند گفت: بنا داریم ایران را به یکی از کانون‌های گردشگری حلال در دنیا تبدیل کنیم.

به گزارش میراث ما به نقل از ایسنا،مسعود سلطانی‌فر طی سخنانی در جلسه شورای اداری استان یزد با اشاره به خروج گردشگری از رکورد و قرارگرفتن در مسیر رونق در دولت جدید اظهار کرد: در سال 2014 از محل جابجایی یک میلیارد و 250 میلیون گردشگر در دنیا، درآمدی حدود هزار و 500 میلیارد دلار نصیب کشورها شده است.

و
ی افزود: ارزیابی سازمان‌های جهانی این است که از لحاظ جاذبه کشور ما جزء 15 کشور دنیاست ولی از لحاظ ورودی گردشگر و درآمد گردشگری به ترتیب در رتبه‌های 46 و 35 قرار داریم.

رییس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری گفت: سال قبل از 5 میلیون گردشگر خارجی، 7 و نیم میلیون دلار نصیب کشور ما شده که این رقم نیم درصد میزان کل درآمد دنیاست در حالی که سهم ما باید دو تا سه درصد باشد.

وی با بیان اینکه ما یک سابقه تمدنی چند هزار ساله داریم گفت: ما یک میلیون مکان تاریخی و فرهنگی داریم. زمانی فکر می‌کردیم کویر برای ما چالش است اما امروز کویرها یکی از مهم‌ترین مناطق برای گردشگری هستند.

وی اظهار کرد:‌ ما باید در افق 1404 یا 2025 میلادی میزبان 20 میلیون گردشگر خارجی با 30 میلیارد درآمد باشیم و با توجه به جاذبه‌هایی که داریم این امر امکان پذیر است لذا برای این کار باید شرایط صدور ویزا را آسان‌تر کنیم و همچنین شبکه حمل و نقل، ساماندهی نیروی انسانی و دفاتر جذب گردشگر در خارج را فعال کنیم.

سلطانی فر با بیان اینکه خوشبختانه نیمی از گردشگرانی که به کشور ما وارد می‌شوند شیعه هستند گفت: بنا داریم ایران را به یکی از کانون‌های گردشگری حلال در دنیا تبدیل کنیم.

وی با بیان اینکه در مورد یزد روند روبه رشد جذب گردشگر خارجی را شاهد بوده‌ایم گفت: در سال 93، 65 هزار گردشگر خارجی به یزد آمده‌اند و امروز نیز در سطح شهر گردشگران خارجی را مشاهده می‌کردیم که با رعایت تمام ملاحظات ما، در این استان حضور داشتند.

رییس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری گفت: ما موظفیم تسهیلات موردنیاز برای تکمیل هتل‌ها و دیگر محل های پذیرایی از گردشگران را تامین کنیم ضمن این‌که بحث ثبت بافت تاریخی یزد در یونسکو را با جدیت و با همکاری مدیران محترم استان یزد دنبال می‌کنیم و ان‌شاالله که در سال 2017 بتوانیم بافت تاریخی یزد را به عنوان کاندیدا در سال 2017 به یونسکو ارائه کنیم.


----------------
تمامی حقوق برای میراث ما محفوظ وانتشار مطالب با ذکر منبع بلامانع است

اعلام دیدگاه در مورد این خبر

تنها نظراتی که با حروف فارسی نوشته می شوند قابلیت انتشار خواهند داشت.


کد امنیتی
تازه سازی

حقوق برای پایگاه خبری میراث ما محفوظ و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
طراحی و پشتیبانی:  گروه تکاپو  Favicon1