اخبار پیشنهادی


چهارشنبه 94/11/21 | ساعت: 03:36 | کد خبر: 6097 | بازدید: 451465 | سرویس: میراث فرهنگی | ©
پست الکترونیک
چاپ

معاون میراث فرهنگی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور گفت: کرمان یک استان استثنایی و پر از رمز و راز در حوزه میراث فرهنگی است.

به گزارش میراث ما به نقل از ایسنا، منطقه کویر، "محمدحسن طالبیان" با اشاره به اینکه در ایران بیش از 10 هزار سابقه زیست وجود دارد، افزود: به همین علت ایران از غنای میراث فرهنگی فوق‌العاده زیادی برخوردار است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر 45 اثر از ایران در فهرست موقت یونسکو قرار دارد، تصریح کرد: با یک فراخوان از سراسر کشور 200 اثر با انتخاب فرهنگیان گزینش شده که در سال جاری 30 اثر دیگر به مجموع فهرست موقت در انتظار ثبت جهانی افزوده می‌شود.

طالبیان با اشاره به اینکه کرمان یکی از استان‌های برخوردار از غنای میراث فرهنگی است، تصریح کرد: کرمان یک استان استثنایی و پر از رمز و راز است.

وی با اشاره به ثبت سه اثر از استان کرمان در فهرست جهانی یونسکو افزود: انتظار می‌رود تا تیرماه سال آتی پرونده بیابان لوت که بخش عظیمی از آن در استان کرمان است و پرونده قنوات ایران که سه قنات از شهرهای جوپار و بم در آن وجود دارد در فهرست میراث جهانی ثبت شود.

معاون سازمان میراث فرهنگی کشور با بیان اینکه راهبرد اصلی استان کرمان باید مباحث میراث فرهنگی باشد، گفت: کرمان با داشتن آثار متعدد جهانی می‌تواند به مهم‌ترین مقصد جذب گردشگران دنیا تبدیل شود.

وی با اشاره به اینکه با ثبت منظر فرهنگی میمند در فهرست میراث جهانی، مسئولیت سنگینی بر عهده ما گذاشته شده، افزود: باید از این پس توسعه و حفاظت این روستا در کنار هم قرار گیرد تا به توسعه فرهنگی پایدار برسیم.


----------------
تمامی حقوق برای میراث ما محفوظ وانتشار مطالب با ذکر منبع بلامانع است

اعلام دیدگاه در مورد این خبر

تنها نظراتی که با حروف فارسی نوشته می شوند قابلیت انتشار خواهند داشت.


کد امنیتی
تازه سازی

حقوق برای پایگاه خبری میراث ما محفوظ و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
طراحی و پشتیبانی:  گروه تکاپو  Favicon1