اخبار پیشنهادی


یکشنبه 95/02/05 | ساعت: 12:44 | کد خبر: 6144 | بازدید: 451562 | سرویس: میراث فرهنگی | ©
پست الکترونیک
چاپ

رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: دغدغه دولت ایران افزایش همکاری‌ها برای توسعه روابط پایدار میان ملل است.

به گزارش میراث ما به نقل از ایسنا، مسعود سلطانی‌فر در ششمین نشست برنامه راه ابریشم که با حضور 33 نماینده از کشورهای عضو در ارومیه برگزار شد گفت: جاده ابریشم با اتصال شرق به غرب، روابط را میان آسیا و اروپا تقویت کرده و یکی از راه کارها برای حفظ این روابط، گسترش همکاری‌ها از طریق بهبود وضعیت جاده ابریشم است.

وی ادامه داد: ایران به عنوان نقطه تبادلات فرهنگ، اقتصاد و هنر شرق و غرب و به عنوان وارث سرزمین پارس که در مرکز جاده ابریشم قرار دارد، می‌تواند نقش سازنده‌ای در برقراری روابط میان کشورها و توسعه گردشگری کشورهای عضو داشته باشد.

معاون رئیس جمهور گفت: تاریخ ایران و جاده ابریشم درهم تنیده شده و گذر جاده از سرزمین پارس، موقعیت فرهنگی کشورهایی را که در امتداد مسیر قرار گرفته‌اند را تحت تاثیر قرار داده و نقش این جاده را که زمانی برای مبادلات کالا بود به نقش فرهنگی و گردشگری افزایش می‌دهد.

وی با اشاره به گسترش تروریسم در سال‌های اخیر در منطقه گفت: برای جلوگیری از خدشه‌دار کردن روابط تاریخی ملت‌ها به دلیل چنین مشکلاتی، حفظ همکاری‌ها مستلزم تلاش است تا نزدیکی بین کشورها افزایش و مشکلات بین آنها کاهش یابد.

رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اظهار کرد: تنها راه حل برای حفظ منافع کشورهای عضو جاده ابریشم که سطح توسعه، قوانین، فرهنگ، زبان و اعتقادات متفاوتی دارند حفظ جریان تبادل اطلاعات است.

وی گفت: در ششمین نشست برنامه راه ابریشم فرصتی فراهم آمده تا با غلبه بر بحران‌های حاضر زمینه‌های صلح را گسترش دهیم تا با همکاری‌هایی که صورت خواهد گرفت، تبادل اطلاعات بین کشورها را افزایش دهیم.

سلطانی‌فر در پایان اظهار کرد: دولت ایران آمادگی خود را برای انتشار تبادل اطلاعات و دمیدن روح تازه به جاده ابریشم اعلام می‌کند و متعهد می‌شود که با حمایت‌های گسترده در جهت منافع مشترک تلاش خواهد کرد و با سیاست‌ها و برنامه‌های مختلف در جهت رشد جاده ابریشم می‌کوشد.


----------------
تمامی حقوق برای میراث ما محفوظ وانتشار مطالب با ذکر منبع بلامانع است

اعلام دیدگاه در مورد این خبر

تنها نظراتی که با حروف فارسی نوشته می شوند قابلیت انتشار خواهند داشت.


کد امنیتی
تازه سازی

حقوق برای پایگاه خبری میراث ما محفوظ و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
طراحی و پشتیبانی:  گروه تکاپو  Favicon1