اخبار پیشنهادی


پنج شنبه 95/11/07 | ساعت: 12:51 | کد خبر: 6299 | بازدید: 454480 | سرویس: میراث فرهنگی | ©
پست الکترونیک
چاپ

‌معاون میراث فرهنگی گفت: پرونده ثبت جهانی حرم مطهر رضوی در فهرست میراث جهانی یونسکو تا چند روز آینده به یونسکو ارسال خواهد شد.

به گزارش میراث ما به نقل از ایسنا، محمدحسن طالبیان در حاشیه آیین افتتاح نمایشگاه ۱۴ قرن هنر و تمدن ایران در دوره اسلامی در محل موزه بزرگ خراسان در جمع خبرنگاران افزود: پرونده نامزدی میراث جهانی حرم رضوی برای یونسکو آماده شده و تا سه روز آینده به فهرست موقت یونسکو ارسال می‌شود که نتیجه آن تابستان سال آینده اعلام می‌شود.

وی ادامه داد: مطالعات این طرح هم‌اکنون آغاز شده و طرح و برنامه آن زیر نظر تولیت آستان قدس رضوی و مجموعه فنی این آستان انجام خواهد شد.

طالبیان تصریح کرد: اگر در زمینه برنامه و طرح مدیریت این برنامه با مجموعه آستان قدس به توافق برسیم، این کار قابل انجام است و چشم‌انداز ۲۰ ساله‌ای برای آینده این مجموعه شکل خواهد گرفت.

معاون میراث فرهنگی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری افزود: در صورت موافقت آستان قدس رضوی، این طرح و برنامه تا پایان سال ۲۰۱۷ آماده می‌شود.

وی عنوان کرد: ثبت جهانی آثار، نشانه صلح و همبستگی در کشورهاست و آثاری که ثبت جهانی می‌شوند، در جنگ و سایر اتفاقات جهان، به عنوان نقطه امن تلقی می‌شوند.

وی گفت: همچنین با ثبت جهانی در یونسکو، این آثار با بیش از ۳۰ زبان و بدون هزینه به دنیا معرفی و به قله های فرهنگ جهانی تبدیل می‌شوند.


----------------
تمامی حقوق برای میراث ما محفوظ وانتشار مطالب با ذکر منبع بلامانع است

اعلام دیدگاه در مورد این خبر

تنها نظراتی که با حروف فارسی نوشته می شوند قابلیت انتشار خواهند داشت.


کد امنیتی
تازه سازی

حقوق برای پایگاه خبری میراث ما محفوظ و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
طراحی و پشتیبانی:  گروه تکاپو  Favicon1