اخبار پیشنهادی


پنج شنبه 95/11/21 | ساعت: 01:19 | کد خبر: 6316 | بازدید: 45604 | سرویس: میراث فرهنگی | ©
پست الکترونیک
چاپ

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: نقشه راه گردشگری برای استان ها تدوین نشده و این یک مشکل بزرگ در زمینه گردشگری است.

به گزارش میراث ما به نقل از ایرنا، زهرا احمدی پور چهارشنبه شب در نشست با نخبگان خراسان شمالی اظهار کرد: در سال 81 این نقشه تهیه شد، اما اجرایی نشد و پس از گذشت 14سال معتقد هستیم این برنامه ها باید به روز شود.

وی افزود: استان ها اختیار داشته اند برنامه جامع گردشگری خود را تدوین کنند برخی از استان ها تهیه این نقشه را منوط به آمایش سرزمینی دانسته اند اما این نیاز جدی نبوده است.

وی خواستار سرعت دادن به طرح جامع گردشگری شد و گفت: در افق 1404 گردشگری باید جایگزین درآمد نفتی شود. احمدی پور در باره رویکرد گردشگری کشاورزی در خراسان شمالی گفت: اگر این امر قرار است محقق شود باید در طرح جامع گردشگری این استان مورد توجه قرار گیرد.

وی افزود: اگر مدل توسعه گردشگری این استان کشاورزی است، این سازمان از طرح گردشگری کشاورزی حمایت می کند. وی خاطر نشان کرد: اگر هر استان با تمرکز بر توانمندی خود برای گردشگری برنامه ریزی کند حلقه ها برای توسعه این صنعت کامل می شود.

وی گفت: در بخش صنایع دستی نیز مکلف هستیم در تمام استان ها فروشگاه زنجیره ای صنایع دستی داشته باشیم تا حلقه تولید، توزیع، مصرف و صادرات تکمیل شود. احمدی پور خاطر نشان کرد: خراسان شمالی نیز با توجه به ظرفیت های خود باید بتواند از این فروشگاه ها دایر کند تا تولیدات این محصولات اقتصادی شود.

وی بر حمایت از ثبت، صیانت و حمایت از میراث فرهنگی خراسان شمالی تاکید کرد و گفت: حفظ میراث فرهنگی ناملموس و عناصر هویت ساز خراسان شمالی مورد حمایت ماست تا به عنوان گنجینه فرهنگ ها جایگاه خود را حفظ کند.
وی خاطر نشان کرد: عزم دولت گردشگری داخلی است و گردشگری داخلی باید دارای تنوع باشد.

وی با اشاره به این سخن استاندار مبنی بر اینکه خراسان شمالی استان محروم نیست بلکه استان ناشناخته است گفت: اگر این استان به مقصد گردشگری بدل شود از ناشناخته بودن خارج می شود‌‌‌‌‌‌. به گفته وی، در توزیع مقاصد گردشگری باید زیر ساخت ها را تقویت کنیم.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خاطرنشان کرد: در زمینه گردشگری سلامت نیز اقدامات خوبی در حال انجام و توافق خوبی با وزارت بهداشت انجام شده است که در همین راستا در استان های خوزستان و خراسان رضوی نیز اقدامات خوبی انجام شده است.

احمدی پور تصریح کرد: خراسان شمالی نیز در حال فراهم کردن زیر ساخت هابرای گرشگری سلامت است.----------------
تمامی حقوق برای میراث ما محفوظ وانتشار مطالب با ذکر منبع بلامانع است

اعلام دیدگاه در مورد این خبر

تنها نظراتی که با حروف فارسی نوشته می شوند قابلیت انتشار خواهند داشت.


کد امنیتی
تازه سازی

حقوق برای پایگاه خبری میراث ما محفوظ و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
طراحی و پشتیبانی:  گروه تکاپو  Favicon1