اخبار پیشنهادی

سرویس میراث فرهنگی

تعرفه ورودیه جدید هر یک از مجموعه های تحت پوشش سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اعم از موزه‌ها، بناها و محوطه های تاریخی از سوی مسعود سلطانی فر معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به مدیران کل استانها، مدیران کاخ موزه های تهران، موزه ملی ایران و موزه ملی قرآن کریم ابلاغ شد.
Mozehha
معاون میراث فرهنگی کشور مراحل استرداد 30 قطعه از اشیاء و آثار فرهنگی متعلق به دوران قبل و پس از اسلام به کشور را تشریح کرد.
Talebian
اعتبارات تخصیصی سفر هیات دولت به کردستان در حدود 5 برابر اعتبارات عمرانی یکسال استان است.
Pic 8
توسعه فعالیت‌های فرهنگی و گردشگری از مهمترین مباحث مورد گفتگو میان معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشورمان و یورگو لاکوتریپیس وزیر انرژی، بازرگانی، صنعت و گردشگری قبرس بود.
Arm Miras
طالب ریفایی دبیر کل سازمان جهانی جهانگردی که به منظور حضور در هشتمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری به ایران سفر کرده بود، در آخرین روز سفر خود به ایران، نامه مشترک سازمان جهانی جهانگردی (UNWTO) و شورای جهانی سفر و گردشگری(WTTC) را به منظور ارایه به حسن روحانی رییس جمهوری کشورمان به مسعود سطانی فر معاون رییس جمهوری و رییس سازمان میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری تقدیم کرد.
ImageHandler
ایران به عنوان یک کشور باستانی برخوردار از تاریخی کهن، دارای آثار و ابنیهء تاریخی فراوانی‏است که همواره مورد طمع بیگانگان و عوامل‏داخلی آنها بوده است. اوج این تهاجمات علیه ‏آثار تاریخی و فرهنگی ایران در دوران قاجاریه‏ مشاهده می‏شود.
Logo Miras
شهرداری برای تخریب "بزرگ‌ترین خانه تاریخی تهران" و تغییر کاربری آن از سازمان میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استعلام نگرفته است.
Khaneh Tehran
معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با تاکید بر اینکه موزه‌ها در فرآیند توسعه فرهنگی و علمی کشور موثر هستند، گفت: طرح اداره هیات امنایی مکانها، سایت ها و محوطه های تاریخی که در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده اند به زودی اجرایی می‌شود.
Soltani Far3
معاون میراث فرهنگی در واکنش به تخریب خانه ارزشمند «حسن حلی‌ساز» در بافت تاریخی شیراز که در سال 1382به شماره 8974 به ثبت ملی رسیده است گفت: سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بر اساس وظیفه قانونی خود پیگیریهای حقوقی و قضایی را در خصوص تخریب این خانه ارزشمند تاریخی و برخورد با عاملان این حادثه را ادامه خواهد داد.
Hali Saz
معاون اداره کل میراث فرهنگی فارس گفت: از طرف این اداره کل هیچگونه مجوزی مبنی بر برگزاری مسابقات رالی در تخت جمشید صادر نگردیده است.
Shahbazi
همزمان با روز جهانی صلح نمایشگاهی از آثار هنرمندان خودآموخته کشور با عنوان "فصل صلح" ساعت 16 روز بیست و نهم شهریورماه سال جاری در موزه هنرهای زیبا واقع در مجموعه سعدآباد گشایش می یابد.
SAADABAD PALACE
رئیس روابط عمومی سازمان میراث فرهنگی و گردشگری گفت: در حوزه قوانین ناظر بر حفظ میراث فرهنگی ما شاهد نواقصی هستیم که باید این نواقص مرتفع شود.
Arefniya
معاون برنامه ریزی و سرمایه گذاری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در سمینار نقش جامعه مدنی در مقابله با قاچاق اموال فرهنگی از ساماندهی بورس اموال تاریخی در کشور خبر داد و گفت: باید راهی ایجاد شود که آثار تاریخی از پستوها بیرون بیاید و فعالیت زیرزمینی قاچاقچیان محدود شود.
Tarikhi
طی عملیاتی در روزهای یکم و دوم شهریور ماه تمامی فرش های کاخ سبز واقع در مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد هوادهی و نظافت شدند.
Sadabad Farsh
معاون میراث فرهنگی با اشاره به تهیه و ابلاغ محدوده 168 شهر تاریخی به وزارت راه و شهرسازی، گفت: اتفاقات 4 سال گذشته در حوزه حفظ و احیاء بناها و بافت‌های تاریخی به منظور کاهش تاثیر تصمیمات مخرب در این حوزه بررسی و اقدامات پیشگرانه لازم انجام شد.
Talebian
امروز خبری مبنی بر آتش‌سوزی در خانه اتحادیه از سوی رسانه‌ها منتشر شد در حالی که هیچ کارشناسی از اداره میراث فرهنگی تهران برای بررسی این آتش سوزی و میزان خسارات وارده به این خانه اعزام نشد. پاسخ این اداره این بود که کارشناس کافی برای بررسی اتفاقات بناهای تاریخی در پایتخت وجود ندارد.
Untitled 1
روز 1 شهریور روز همدان است . این روز مصادف است با ولادت شیخ الرییس بوعلی سینا و روز پزشک . مدیر کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان با عنوا ن این مطلب گفت : بزرگداشت روز همدان در یکم شهریور ماه به مناسبت روز بوعلی سینا برگزار می شود .
Sorush Moghadam
مدیرکل دفتر ثبت آثار سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری از ثبت تعدادی از آثار تاریخی کشورمان در فهرست میراث ملی خبر داد و گفت: میدان ساعت تبریز، خانه ظهیرالاسلام و باغستان‌های قزوین از مهمترین آثار ثبت شده در فهرست میراث ملی است.
Zahiroleslam9
کتابی شامل تصاویر جاذبه‌های دیدنی قزوین منتشر شد، دو عکاس آن را نقد کردند؛ اما چندماه بعد، ردوبدل شدن چند نقد مکتوب به برخورد فیزیکی با پشتوانه حکم دادگاه منجر و برای منتقدان کتاب یادشده حکم شلاق (25 ضربه و 50 ضربه) صادر شده است!
Untitled 1
معاون میراث فرهنگی کل کشور و مدیر کل دفتر بناها، بافت و محوطه‌های تاریخی سازمان‌ ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري كشور مخالفت خود را با گذر خیابان انصاری شرقی که منجر به چندپاره شدن بافت تاریخی قزوین می‌شود، اعلام نمودند.
Talebian
معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری صبح امروز با استقبال استاندار و مسئولین استانی وارد یزد شد و پس از ادای احترام به مقام شامخ شهدای استان، در مراسم افتتاح بهره‌برداری از باغ نمیر(صدری) تفت، یکی از بناهای احیاء شده توسط صندوق احیاء و بهره‌برداری از اماکن تاریخی، حضور یافت.
Soltanifar2
فرمانده یگان حفاظت سازمان میراث فرهنگی از پلمب 80 مرکز توزیع فلزیاب طی سال گذشته خبر داد.
Yegan Hefazat
فرمانده يگان حفاظت سازمان میراث فرهنگی با اشاره به اینکه خرید و فروش اشیاء تاریخی جرم محسوب می‌شود، گفت: پیامک‌های حاوی متن خرید و فروش اشیای تاریخی از روش‌های کلاهبرداری است و هموطنان باید با هوشیاری مراقب باشند فریب افراد سودجو را نخورند.
Yegan Hefazat
فرمانده یگان حفاظت سازمان میرا ث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از کاهش 73 درصدی سرقت از موزه‌ها، افزایش 25/10 درصدی دستگیری مجرمان حوزه میراث فرهنگی و نیز حفاری‌های غیرمجاز و همچنین افزایش 07/17درصدی روند تشکیل پرونده های قضایی دررابطه با جرائم علیه میراث فرهنگی در مقایسه سالهای 91 و 92در کشور خبر داد.
Yegan Hefazat
نمایندگی صندوق احیاء و بهره برداری از بناها و اماکن تاریخی-فرهنگی در ادارات کل استان ها در جهت توسعه فعالیت های حفاظت و احیاء اماکن و بافت های تاریخی با مشارکت مردمی و بخش خصوصی ایجاد می شود.
Iravani
مدير اجرايي مجموعه جهاني تخت جمشيد از تشكيل 7 كميته تخصصی پژوهش و تحقيقات ميداني برای تدوين پرونده ثبت جهاني شهر رجب و نقش رستم و الحاق آن به پرونده جهاني تخت جمشيد خبر داد.
Naghshe Rostam
معاون رییس جمهور و رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با صدور حکمی رییس پژوهشگاه میراث فرهنگی را منصوب کرد.
Entesab
در پی اقدام مسئول یگان حفاظت مجموعه فرهنگی-تاریخی کاخ گلستان و کمک به فرد مالباخته برای یافتن کیف حاوی مبالغی دلار و یورو و تحویل آن به فرد مورد نظر، رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با ارسال متنی از این اقدام تقدیر کرد.
Soltanifar2
حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی رییس جمهوری کشورمان با صدور پیامی از تلاش سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری برای ثبت جهانی شهر سوخته تشکر کرد.
Rouhani7
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران با اعلام این خبر که ضوابط مربوط به نگهداری بناهای تاریخی با محوریت حفظ حقوق مالکانه افراد در حال تنظیم است، گفت: ارائه بسته‌های تشویقی برای مالکان خانه‌های تاریخی رغبت این افراد را برای حفظ این مواریث افزایش می‌دهد.
Khosroabadi
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان گفت: تیم باستان‌شناسی پشت سد هنزاف پس از 3 ماه بررسی در این منطقه به ادامه خاکبرداری برای ساخت سد نظر دادند.
Mohajeri
معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، در بازدید از نمایشگاه شهر سوخته؛ گذشته ما، تمدن بشری گفت: آثار و اشیاء به دست آمده از محوطه تاریخی شهر سوخته نشانگر هویت و توانمندی‌های علمی و فرهنگی ایرانیان در گذشته دور است.
Soltanifar2
معاون میراث فرهنگی با تاکید بر اینکه راه حل مترو در مرکز تاریخی اصفهان دستوری نیست بلکه کارشناسی است، گفت: رویکرد دولت توسعه زیرساخت‌های شهری با حفظ آثار تاریخی است.
Talebian
بخشنامه تسهیل تردد معلولان و جانبازان برای دسترسی و بهره‌مندی از فضاها و تمامی اماکن تحت نظر سازمان و مراکز فرهنگی-تاریخی و موزه‌ها از سوی رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری صادر شد.
Soltanifar1
رییس پژوهشگاه سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: کاوش در محوطه تاریخی شهر سوخته، مهرماه سال جاری از سر گرفته می‌شود.
Shahre Sookhteh
سرپرست پایگاه میراث جهانی نقش جهان در مراسمی با حضور محمد حسن طالبیان معاون میراث فرهنگی، فرهاد عزیزی مدیر کل پایگاه های میراث جهانی و محسن مصلحی مدیر کل میراث فرهنگی استان اصفهان معرفی شد.
Naghshe Jahan
معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری وجود بارگاه حضرت امام رضا (ع) در استان خراسان رضوی را نماد مذهبی و آرامگاه حکیم ابوالقاسم فردوسی را نماد ملی برای ایرانیان دانست و گفت: ایرانیان همواره در طول تاریخ مدیون تلاشهای فردوسی در پاسداری از زبان پارسی بوده و هستند.
Ferdosi
رئیس پژوهشکده زبان‌ شناسی، متون و کتیبه‌ها پژوهشگاه سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از برگزاری نشست تخصصی به مناسبت بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی خبر داد.
Ferdosi
رئیس پژوهشکده باستان شناسی از برگزاری دوازدهمین کنگره سالانه باستان‌شناسی با حضور باستان شناسان داخلی و خارجی و همزمان با هفته میراث فرهنگی در موزه ملی ایران خبر داد.
Arm Miras
معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در نخستین همایش توسعه هنر قالی بافی و صنایع دستی در استان قزوین بر کاربردی کردن و نوآوری در تولیدات صنایع دستی کشور تاکید کرد.
Soltanifar
مدير كل ميراث‌فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري استان سمنان از آغاز اجراي طرح مرمت مساجد جامع و امام سمنان خبر داد.
Masjed Semnan
رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری در نامه‌ای به محمدباقر قالیباف، شهردار تهران با تشریح وضعیت ساخت و ساز در سرای دلگشا، توقف عملیات اجرایی سرای دلگشا را خواستار شد.
Soltani Ghalibaf
با واگذاری حفاظت کاخ مروارید به میراث‌فرهنگی استان البرز، سازمان میراث فرهنگی در نظر دارد با احیاء و مرمت این اثر تاریخی فرهنگی یکی دیگر از شواهد حضور مردم جهت ایجاد انقلاب اسلامی را در معرض دید عموم قرار دهد.
Kakh Morvarid
کارشناس میراث فرهنگی با اشاره به ویژگی‌های فرهنگی و تاریخی مجموعه کاخ مروارید گفت: ارزش این مجموعه به لحاظ معماری خاص آن است.
Kakhe Morvarid
مدیرکل موزه ها و اموال منقول فرهنگی، تاریخی کشورگفت: ساعت کار بازدید از موزه ها، بناها، محوطه ها و اماکن فرهنگی- تاریخی تحت پوشش سازمان در نیمه نخست سال 93 مشخص شد.
Karegar
حقوق برای پایگاه خبری میراث ما محفوظ و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
طراحی و پشتیبانی:  گروه تکاپو  Favicon1