اخبار پیشنهادی


سه شنبه 93/02/23 | ساعت: 05:00 | کد خبر: 5111 | بازدید: 452436 | سرویس: میراث فرهنگی | ©
پست الکترونیک
چاپ

رئیس پژوهشکده باستان شناسی از برگزاری دوازدهمین کنگره سالانه باستان‌شناسی با حضور باستان شناسان داخلی و خارجی و همزمان با هفته میراث فرهنگی در موزه ملی ایران خبر داد.

به گزارش سرویس دریافت اخبار میراث ما، حمیده چوبک افزود: دوازدهمین کنگره سالانه باستان‌شناسی به منظور بررسی یک سال فعالیت‌های باستان‌شناسی و اعلام نتایج کاوش‌ها توسط باستان‌شناسان، مطابق برنامه هر ساله برگزار می‌شود.

او ادامه داد: در این همایش باستان‌شناسان نظرات و نتایج فعالیت‌های خود را در جمع باستان‌شناسان داخلی و خارجی مطرح می‌کنند.

او در ادامه با اشاره به اینکه دوازدهمین کنگره سالانه باستان‌شناسی از 29 تا 31 اردیبهشت در تالار همایش موزه ملی ایران برگزار می‌شود، تصریح کرد: نمایشگاهی از نتایج یافته‌های باستان‌شناسی سال 90 و 91 در حاشیه این همایش برپا خواهد شد.
 
چوبک یادآور شد: در این نمایشگاه یافته‌های باستان‌شناسی از 17 محوطه تاریخی کاوش شده از استان‌های خوزستان، کردستان، اردبیل، زنجان، مرکزی، کهگیلویه و بویراحمد، همدان و گیلان به نمایش در می‌آید.

رئیس پژوهشکده باستان‌شناسی افزود: 31 باستان‌شناس در دوازدهیمن کنگره سالانه باستان‌شناسی  سخنرانی خواهند داشت و 6 سخنران فرعی در ارتباط با مطالعات جنبی حوزه باستان‌شناسی به ایراد سخنرانی می‌پردازند.

چوبک تصریح کرد: همچنین 16 باستان‌شناس مهمان از کشورهای انگلیس، فرانسه، آمریکا، اسکاتلند، ایتالیا و چک اسلواکی در این همایش حضور دارند.

وی در ادامه از چاپ کتاب مقالات این همایش خبر داد و گفت: دوازدهمین کنگره سالانه باستان‌شناسی فرصت خوبی برای باستان‌شناسان ایران و جهان است که در این گردهمایی به تبادل نظر بپردازند  چراکه اینگونه برخوردهای علمی در پیشبرد اهداف باستان شناسی نش موثری دارد.----------------
تمامی حقوق برای میراث ما محفوظ وانتشار مطالب با ذکر منبع بلامانع است

اعلام دیدگاه در مورد این خبر

تنها نظراتی که با حروف فارسی نوشته می شوند قابلیت انتشار خواهند داشت.


کد امنیتی
تازه سازی

حقوق برای پایگاه خبری میراث ما محفوظ و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
طراحی و پشتیبانی:  گروه تکاپو  Favicon1