اخبار پیشنهادی


دوشنبه 93/03/26 | ساعت: 01:45 | کد خبر: 5186 | بازدید: 451711 | سرویس: میراث فرهنگی | ©
پست الکترونیک
چاپ

بخشنامه تسهیل تردد معلولان و جانبازان برای دسترسی و بهره‌مندی از فضاها و تمامی اماکن تحت نظر سازمان و مراکز فرهنگی-تاریخی و موزه‌ها از سوی رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری صادر شد.

به گزارش میراث ما؛ این بخشنامه در راستای اجرای ماده 2و 4 قانون حمایت از حقوق معلولان مبنی بر مناسب‌سازی معابر، ساختمانها و اماکن عمومی برای تسهیل تردد معلولان و جانبازان و لزوم حمایت، رعایت و رفاه حال این افراد برای سهولت در دسترسی و بهره‌مندی از فضاها و تمامی اماکن تحت نظر سازمان و مراکز فرهنگی-تاریخی و موزه‌ها به مدیران کل ستادی سازمان، مدیران کل استانها و مدیران مجموعه‌های فرهنگی-تاریخی ابلاغ شده است.

مسعود سلطانی‌فر معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در این بخشنامه آموزش توجیهی عوامل و کارکنان فضاهای تحت پوشش سازمان و تهیه و تدوین ضوابط و مقررات بومی و ملی مناسب سازی اماکن تاریخی و پیگیری و نظارت بر اجرای آنها را مورد تاکید قرار داده است.


همچنین مدیران کل ستادی، استانها و مجموعه های فرهنگی-تاریخی بر اساس این بخشنامه باید نسبت به اصلاح مناسب‌سازی و ایمن‌سازی مبادی ورودی و خروجی(پله‌ها، رمپ‌ها آسانسور و...) در اماکن تحت پوشش سازمان و پیگیری بر طراحی و پیاده سازی آن در سایر هتل‌ها و مراکز اقامتی، اقدامات لازم را انجام دهند.


تجهیز مراکز و اماکن تاریخی-فرهنگی و موزه‌ها به انواع سیستم‌های سخت‌افزاری و نرم‌افزاری، محصولات فرهنگی-رسانه‌ای و انتشاراتی(نشریه و بروشورهای تخصصی به خط بریل و فایل‌های صوتی ویژه نابینایان و بلوتوث‌های تلفن همراه برای ناشنوایان) از دیگر موارد ذکر شده در این بخشنامه است.


رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ارائه خدمات برای تردد، بازدید و نصب علائم هشداردهنده در محوطه‌های اماکن تاریخی-فرهنگی را در این بخشنامه مورد تاکید قرار داده است.


یادآور می‌شود، براساس این بخشنامه معلولان و جانبازان می‌توانند از تسهیلات نیم‌بها برای بازدید از اماکن تحت پوشش سازمان میراث فرهنگی استفاده کنند.----------------
تمامی حقوق برای میراث ما محفوظ وانتشار مطالب با ذکر منبع بلامانع است

اعلام دیدگاه در مورد این خبر

تنها نظراتی که با حروف فارسی نوشته می شوند قابلیت انتشار خواهند داشت.


کد امنیتی
تازه سازی

حقوق برای پایگاه خبری میراث ما محفوظ و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
طراحی و پشتیبانی:  گروه تکاپو  Favicon1