اخبار پیشنهادی


شنبه 93/04/14 | ساعت: 09:26 | کد خبر: 5222 | بازدید: 451838 | سرویس: میراث فرهنگی | ©
پست الکترونیک
چاپ

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان گفت: تیم باستان‌شناسی پشت سد هنزاف پس از 3 ماه بررسی در این منطقه به ادامه خاکبرداری برای ساخت سد نظر دادند.

به گزارش میراث ما؛ علی مهاجری با اعلام این خبر گفت: در حین عملیات خاکبرداری پروژه سد هنزاف که توسط جهاد کشاورزی در حال انجام بود، افراد حاضر در محل متوجه وجود گورستان تاریخی در این منطقه شدند و به این ترتیب عملیات خاکبرداری متوقف شد.

وی ادامه داد: با اعلام این کشف به اداره کل میراث فرهنگی استان کرمان در سال 91،  تیم باستان‌شناسی به سرپرستی نصیر اسکندری  عملیات  کاوش در این منطقه را آغاز کردند.

مدیرکل میراث فرهنگی استان کرمان با اشاره به اینکه گروه باستان‌شناسی به مدت 3 ماه در این محوطه مشغول تحقیق و بررسی بودند، تصریح کرد: اشیاء کشف شده در محل خاکبرداری سد با نظر باستان‌شناسان حاضر در این پروژه به اداره کل میراث فرهنگی استان منتقل شد و در حال حاضر در همین محل نگهداری می‌شود.

مهاجری افزود: تیم باستان‌شناسی پس از 3 ماه بررسی، کاوش و استخراج تعدادی شی تاریخی از این منطقه به صورت کتبی به ادامه خاکبرداری برای ساخت سد نظر دادند.

وی تصریح کرد: این اشیاء در محل اداره کل میراث فرهنگی استان کرمان نگهداری می‌شود و بررسی آنها هنوز به پایان نرسیده است.

مدیرکل میراث فرهنگی استان کرمان تاکید کرد: تیم باستان‌شناسی  این منطقه و سرپرست  گروه به صورت کتبی اعلام کرده‌اند که کاوش و باستان‌شناسی در این منطقه به پایان رسیده و ادامه خاکبرداری عملیات سدسازی بلا مانع است. ----------------
تمامی حقوق برای میراث ما محفوظ وانتشار مطالب با ذکر منبع بلامانع است

اعلام دیدگاه در مورد این خبر

تنها نظراتی که با حروف فارسی نوشته می شوند قابلیت انتشار خواهند داشت.


کد امنیتی
تازه سازی

حقوق برای پایگاه خبری میراث ما محفوظ و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
طراحی و پشتیبانی:  گروه تکاپو  Favicon1