اخبار پیشنهادی

سرویس گفتگو

به گفته‌ی مشاور ارشد رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری نفایس واژه‌ای سهل و ممتنع است. از یک طرف وقتی می‌گوییم نفایس همه متوجه نفیس بودن آن می‌شوند، از طرفی وقتی در ترازوی سنجش قرار می‌گیرد ارزیابی آن کار پیچیده‌ای است. هر اثری روایت کننده بخشی از تاریخ و فرهنگ است اما آیا نام عمارت مسعودیه ما را به یاد کلیت ایران می‌اندازد؟!
Beheshti
سفیر اندونزی در ایران از تصمیم جدید دولت جاکارتا مبنی بر لغو اعطای ویزای بدو ورود به ایرانیان خوشحال نیست. او اگرچه تائید می کند که این تصمیم تعداد گردشگران ایرانی را کم می کند، اما از تلاش خود و دولتش برای افزایش تعداد گردشگران ایرانی خبر می دهد.
Safir Andonezi
هرچند بازگشت الواح هخامنشی در دو دولت محمود احمدی‌نژاد رخ نداد اما اکنون با سفر محمد علی نجفی به همراه تیم ریاست جمهوری به آمریکا بار دیگر بارقه‌های امید در دل ایرانیان روشن شده است این درحالی است که دکتر عبدالمجید ارفعی تنها مترجم گل‌نبشته‌ها هم معتقد است چون پرونده به دادگاه رفته پس بخش حقوقی سازمان میراث فرهنگی مرجع ذی صلاح پیگیری این الواح است
Arfaee
سال 83 آمد. سال 84 رفت. آن روزها 29 سال بیشتر نداشت. حالا 37 ساله شده است اما حالش تفاوتی نکرده همچنان وقتی از میراث یزد حرف می‌زند هم اقتدار دارد، هم عصبانیت. می‌گوید دیگر از آثار تاریخی یزد چه مانده است که بتوان در مورد آن حرف زد؟ اما باید در مورد میراث شهر کهن بادگیرها و سرزمین مقدس حرف زد. به همین دلیل سید محمد سید حسینی، مدیر سابق میراث فرهنگی یزد در مورد این شهر کهن با CHN حرف زد.
Seyyedhoseini
بناهاي تاريخي بسياري در كشور وجود دارد كه در صورت بي‌توجهي به حفظ و مرمت، در معرض آسيب‌هاي جدي قرار دارند.
Emamazadehjafar Yazd
از تشکیل وزارتخانه‌ای برای میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری تا تخریب جنجال‌برانگیز بافت تاریخی شیراز، از چرتکه‌اندازی برای ساخت هتل در ایران تا ابهام در پرداخت مستمری هنرمندان صنایع دستی... مباحثی که معاون رییس‌جمهور سعی می‌کند هوشمندانه به آن‌ها بپردازد و پاسخی برای‌شان داشته باشد.
Pic 8
سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به عنوان یکی از مهمترین دستگاه‌های فرهنگی کشور از اهمیت و جایگاه ویژه‌ای برخوردار است، اما این اهمیت زمانی رنگ می‌گیرد که این دستگاه پرتوان زمینه و هزینه اجرای برنامه‌ها و اقدامات خود را داشته باشد. تامین بودجه برای نگهداری، حفاظت و مرمت و کاوش آثار تاریخی، ترویج ، توسعه و فروش صنایع دستی و رشد گردشگری، به عنوان عمده ترین وظایف این سازمان، نیازمند بودجه‌ای کلان و برنامه‌های درازمدت است.
Darvish Amiri

زیر مجموعه ها

حقوق برای پایگاه خبری میراث ما محفوظ و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
طراحی و پشتیبانی:  گروه تکاپو  Favicon1