اخبار پیشنهادی

سرویس صنایع دستی

توافق جمعی بیش از 20 دستگاه متولی سفر در امر ساماندهی گردشگران و زوار عراقی در چهارمین جلسه کارگروه ساماندهی گردشگران زیارتی محقق شد.
Tavafogh Iraq
با توجه به نگارش برنامه ششم توسعه کشور توسط سازمان مدیریت و برنامه ریزی، جمعی از هنرمندان و فعالان صنایع دستی به نمایندگی از جامعه صنایع دستی کشور به دلیل نادیده گرفتن این بخش تاثیرگذار در حوزه های فرهنگ، هنر، جامعه، بیمه، اقتصاد و صادرات اقدام به صدور بیانیه کردند
Barname 6 Tosee
اولین نمایشگاه و جشنواره تعاملی صنایع دستی، محصولات و سبک زندگی ایرانی، آفریقایی و عربی از تاریخ ۶ تا ۹ دی ماه سال جاری در محل مصلی بزرگ امام خمینی (ره) واقع در تهران برگزار می گردد.
Irafexpo
هنرمندان هنرهای سنتی و صنایع دستی با هدف استقلال حوزه مدیریت صنایع دستی شب گذشته در برج میلاد تهران گرد هم آمده و با امضای یک دست نوشته، تشکیل سازمان مستقل صنایع دستی را از نمایندگان مجلس شورای اسلامی خواستار شدند.
Bayaniyeh Honarmandan
پس از 2 دوره پنج ساله خالی بودن جای صنایع دستی در سند بالا دستی توسعه کشور، با تلاش و کوشش سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و شورای عالی تشکل های صنایع دستی کشور، صنایع دستی در سند ششم توسعه پنج ساله کشور جای گرفت.
Rahbarii
شورای عالی تشکل های غیر دولتی صنایع دستی کشور طی بیانیه ای نسبت به روند اختصاص بودجه توسط معاون رییس جمهور به نمایشگاه بین المللی صنایع دستی در 20 خرداد موضع گیری کرد
Gilan
در نخستین جلسه ی اعضای فراکسیون صنایع دستی و فرش ایران با اکثریت آراء اعضای هیات رئیسه ی این فراکسیون انتخاب شدند.
Majles
هنرمندان صنایع دستی از وضعیت سرویس دهی و نبود مخاطب و مخاطبین از نبود کیفیت مناسب برگزاری گله مند هستند.
Poster Hc 24 Smal
پوستر بزرگداشت روز جهانی صنایع دستی و بیست و چهارمین نمایشگاه بین المللی صنایع دستی
Poster Hc 24 Smal
بهمن نامور مطلق از حذف کارگاه های تولید زنده ی صنایع دستی از نمایشگاه هفته ی صنایع دستی امسال خبر داد.
Neshast H Nam2
معاون صنایع دستی کشور در نشست خبری امروز خود اعلام کرد غرفه ها، اسكان و پذيرايي هنرمندان در نمايشگاه هفته صنايع دستي امسال رايگان است.
Neshast H Nam
شهرام مریخی به عنوان معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی استان تهران منصوب شد
Entesab
معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با صدور حکمی بهمن نامور مطلق را به عنوان رئیس ستاد بزرگداشت روز جهانی صنایع دستی را منصوب کرد.
Soltanofar Mirasema1
هنرمندان جمهوری اسلامی ایران در هفتادوهشتمین نمایشگاه بین‌المللی فرش و صنایع‌دستی فلورانس ایتالیا حضور می‌یابند.
Sofalgari
در دیدار بهمن نامور مطلق با سفیر جدید ایران در کویت افزایش صادرات صنایع دستی ایران به کشور کویت تاکید شد.
Namvar Motlagh
معاون صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور گفت: در حال حاضر رقیب مبل و منبت ملایر آن سوی مرزها و کشورهایی همچون ایتالیا، ترکیه و چین است که باید بازار جهانی را از دست رقبای خود خارج کند.
115
رییس سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری گفت: بیست و هشتمین نمایشگاه صنایع دستی تهران نقش مهمی در اشتغالزایی و درآمدزایی دارد.
Namayeshgah 7
نخستین جلسه هم اندیشی استادکاران و هنرمندان فعال در عرصه طراحی و تولید زیورآلات اسلامی و ایرانی به منظور ارائه راهکارهای انتقال پیام های دینی، اخلاقی و فرهنگی از طریق این هنر برگزار شد.
113
معاون صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: با وجود درخواست ما، صدا و سیما فرصت معرفی صنایع دستی را در محل برگزاری مناظره نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری نداد.
Namvar Motlagh 4
معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: باید در حوزه طراحی و تولید صنایع دستی در کشور تجدید نظر کرد تا این صنعت را با طرح های جدید بالنده تر ساخت.
Namvar Motlagh
مدیرکل صادرات معاونت صنایع دستی و هنرهای سنتی کشور گفت: 18 هنرمند ایرانی در هشتاد و یکمین دوره نمایشگاه بین المللی صنایع دستی و هدایا در شهر فلورانس ایتالیا به هنرنمایی می پردازند.
Sanaye Dasti 12jpg
رئیس سازمان میراث‌فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری طی مراسمی از برگزیدگان نخستین مسابقه طراحی و خلاقیت در صنایع دستی تقدیر کرد.
82418885 71390282
معاون رئیس جمهوری ورئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور گفت: در سال 95 میزان صادرات صنایع دستی کشور ما بالغ بر 237 میلیون دلار بوده است.
Neshast 3
هنرمندان صنایع دستی و هنرهای سنتی در پی توجه رهبر معظم انقلاب اسلامی به این حوزه و نامگذاری سال 96 با عنوان «اقتصاد مقاومتی، تولید - اشتغال»، نامه‌ای به ایشان نوشتند.
Rahbar
معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: در راستای توسعه صادرات محصولات صنایع دستی سومین بازار بین المللی صنایع دستی ایران فصل بهار در اروپا راه اندازی می شود.
Pic 10
معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی با اعلام آمادگی برای ایجاد کارگاه‌های صنایع دستی در بوم‌گردی‌ها گفت: امیدواریم بوم‌گردی جای خارج‌گردی را بگیرد، بخصوص حالا که تعطیلات نوروز نزدیک است.
Namvar Motlagh 2
معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران از آغاز اجرای طرح شناسنامه دار کردن آثار نفیس و ارزشمند صنایع دستی و هنرهای سنتی استان خبر داد.
Sanaye Dasti.5
پژوهشگر حوزه برندهای صنایع دستی معتقد است؛ جلب اعتماد مخاطبان مهم ترین مولفه در تاسیس و توسعه برندهای مانا است.
Sanaye Dasti 12jpg
معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی کشور با حضور در دهمین نمایشگاه گردشگری و صنایع وابسته گفت: باید از المان ها و عناصر صنایع دستی در ساخت هتل ها و مراکز گردشگری استفاده شود.
Motlagh 8
نخستین جشنواره صنایع دستی و هنرهای سنتی فجر با حضور معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی کشور و مدیرعامل خانه هنرمندان ایران عصر امروز 11بهمن ماه درخانه هنرمندان ایران گشایش یافت.
Khane  Honarmandan
معاون صنایع دستی گفت: هدف ما رسیدن به صادرات در حد یک میلیارد تومان است و یک توزیع جغرافیایی و سیاسی برای بازارهای اقتصادی‌مان در نظر گرفته‌ایم، امیدواریم اگر روابط ثابت بماند به هدف‌مان برسیم.
Namvar Motlagh 4
معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: یک میلیون هنرمند در رشته هنرهای سنتی در کشور وجود دارد که اسامی 500 هزار نفر آنان در سازمان به ثبت رسیده است.
Pic 8
در نخستین جشن تولید ملی صنایع دستی، ضمن رونمایی از گواهی کیفیت کارگاه های صنعتی، به برترین تولیدکنندگان کشور جایزه ویژه طاووس نقره کوب اهدا شد.
Pic Bartar
مدیرکل بازرگانی سازمان میراث فرهنگی گفت: تلاش داریم تا سهم صنایع دستی و هنرهای سنتی را در سبد خانوارهای ایران افزایش دهیم.
Mahmodiyan
نخستین و منحصرترین مجتمع دائمی نمایشگاهی از کالاهای صنایع دستی ایرانی در شهر لایدندورپ کشور هلند توسط معاون رئیس جمهوری گشایش یافت.
Pic Eftetah
معاون صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور اعلام کرد که نخستین مرکزفروش صنایع دستی ایرانی درکشور هلند در روزهای آینده افتتاح خواهد شد.
Pic 15
معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی کشور ۴ نشان ملی مرغوبیت را به صنعتگران صنایع دستی شهرستان فردوس اهدا کرد.
Namvar Motlagh 4
معاون صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: آن دسته از شهرهایی که در حوزه صنایع دستی به ثبت بین المللی رسیده اند؛ باید برای معرفی برندهای خود در جهان دست به کار شوند.
Namvarmotlagh 6
اجلاس مجمع جهانی صنایع دستی، سهم خواهی ایران از بازار دنیاستخبرگزاری فارس: اجلاس مجمع جهانی صنایع دستی، سهم خواهی ایران از بازار دنیاست
Sanaye Dasti
مشاور سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: 244 هزار مجوز فعالیت در حوزه صنایع دستی در سه سال فعالیت دولت یازدهم برای اشتغال زنان اعطا شده است.
Pic Zanan
هندی‌ها به ثبت جهانی شهرهای مشهد و لالجین به عنوان شهرهای جهانی سنگ‌های قیمتی و سفال واکنش مثبت نشان دادند.
Pic 22
معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی، اعطای تسهیلات بانکی به فعالان حوزه صنایع دستی در بخش خصوصی را از جمله بخش های بسته اشتغال صنایع دستی عنوان کرد.
Namvar Motlagh
ایران پنج هزار سال تمدن مکتوب دارد. به زعم بیشتر باستان شناسان صاحب نخستین تمدن پیشرفته بشری در جیرفت بوده است و با داشتن 299 رشته و زیرمجموعه ، قهرمان بی رقیب تنوع صنایع دستی دنیاست اما در رتبه سوم صادرات درجا می زند.
Sanaye Dasti
معاون صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی گفت: امیدواریم برجام برجا بماند تا فرصت طلایی گشایش و بهره گیری از استعدادهای بومی برای توسعه صنایع ملی و اقتصادی همچنان ادامه پیدا کند.
Namvar Motlagh
معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور از اعتبار 50 هزار میلیارد ریالی امسال برای طرح اشتغالزایی 140 هزار نفره در دو بخش صنایع دستی و گردشگری خبر داد.
Pic 7
معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی کشور از شتاب‌دهنده‌های اینترنتی مستقر در دانشگاه تهران به منظور فراهم‌سازی زمینه حضور موثرتر و پررنگ‌تر صنایع‌دستی و معرفی بهتر آن از طریق تولید محتوا در این حوزه بازدید کرد.
Namvar Motlagh
فعالیت‌های بین‌المللی معاونت صنایع‌دستی کشور به‌دلیل نوع نگرش این بخش به زمان و نوع برگزاری نمایشگاه‌های صنایع‌دستی که با حمایت معاونت صنایع‌دستی صورت می‌گیرد چندان مناسب توسعه صادرات صنایع‌دستی نیست.
Sanaye Dasti 12jpg
نگاهی به چالش‌های پیش روی توسعه صنایع دستیدر حالی كه در جهان امروز، صنایع دستی علاوه بر حفظ جایگاه خود در عرصه هنر، زیبایی شناختی و هویت بخشی ملی و منطقه ای به یك منبع مهم ارزش افزوده و بهره وری اقتصادی تبدیل شده است در ایران به دلیل برخی موانع و مشكلات، این صنعت از جایگاه واقعی خود فاصله گرفته و از نقش آفرینی در عرصه اقتصادی نیز دور شده است. این عامل سبب شده كه تاثیر و نقش صنایع دستی در افزایش اشتغال و درآمد زایی به مرور كم رنگ شود به طوری كه از سویی امكان عرضه در بازارهای داخلی را از دست می‌دهد و از سوی دیگر رویای رقابت با بازارهای خارجی را ناممكن می‌سازد.
Sanayeh Dasti 5
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان‌جنوبی، گفت: با تقویت برندسازی در زمینه صنایع دستی می‌توانیم در رقابت‌های اقتصادی دنیا حضور فعالی داشته باشیم.
70990
آیین رونمایی از آثار صنایع دستی دارای نشان ملی و مرغوبیت کالا، به مناسبت گرامیداشت روز جهانی صنایع دستی در بازارچه صنایع دستی گرگان برگزار و از هنرمندان این آثار تجلیل شد.
Jashn3

زیر مجموعه ها

حقوق برای پایگاه خبری میراث ما محفوظ و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
طراحی و پشتیبانی:  گروه تکاپو  Favicon1