اخبار پیشنهادی


چهارشنبه 94/05/28 | ساعت: 11:03 | کد خبر: 5965 | بازدید: 452370 | سرویس: صنایع دستی | ©
پست الکترونیک
چاپ

هنرمندان هنرهای سنتی و صنایع دستی با هدف استقلال حوزه مدیریت صنایع دستی شب گذشته در برج میلاد تهران گرد هم آمده و با امضای یک دست نوشته، تشکیل سازمان مستقل صنایع دستی را از نمایندگان مجلس شورای اسلامی خواستار شدند.

به گزارش میراث ما؛ نامه امضا شده به شرح ذیل می باشد:

هواللطیف

سازمان صنایع دستی ایران در آستانه ورود به پنجاه سالگی است به عبارتی نیم قرن از آغاز پر فراز و نشیب این سازمان سپری گردیده. در این مسیر تلاش و همت هنرمندان گمنام و نام آشنای سرزمینمان که در کنج کارگاه های خود با حداقل امکانات مجموعه ای بی نظیر از بهترین های هنر و صنعت را به رخ جهانیان کشیدند و در جوار و همراه این عزیزان مدیران و کارشناسان دلسوز و زحمتکش در سازمان صنایع دستی، این مجموعه را مستقل و قدرتمند هدایت و رهبری نمودند.

Photo 2015 08 19 11 09 289

این روند تا اواخر دهه هفتاد شمسی و تا حدود اوایل دولت نهم استمرار یافت لیکن در این دوره با بکار گماردن مدیران نا کارآمد و نا آگاه در راس سازمان صنایع دستی و اجرای سیاست های غلط و غیر کارشناسانه که مهمترین آن قرار دادن سازمان صنایع دستی تحت قیومیت سازمان میراث فرهنگی و گردشگری بوده است که باعث گردیده این مجموعه توانمند و کارآمد فرطوت و زمین گیر گردیده و منابع عظیم آن به یغما رود. سازمانی با فروشگاه های متعدد در سطح کشور و کشورهای خارجی، واحد آموزش مستقل، واحد فروش و بازرگانی قوی و سایر امکاناتی که به یکباره تخریب و ویران گردید.

 Photo 2015 08 19 11 10 09  Photo 2015 08 19 11 10 36

با آغاز فعالیت دولیت یازدهم بارغه های امیدی در سازمان درخشید و قدم هایی کوتاه اما مناسب برداشته شد. لیکن بدلیل عدم استقلال سازمان، این مجموعه حکم یتیمی را دارد که چشم به دست رهگذران دوخته است.
غرض و منظور این دست نوشته و امضاکنندگان آن یاری رساندن به سازمانی است که علاوه بر توان اداره خود و هنرمندانش می تواند به عنوان ستون محکم اقتصاد مقاومتی بالاترین نقش را در ایجاد درآمد و اشتغال زایی و برون رفت کشور از رکود ایفا نماید.

Photo 2015 08 19 11 10 02   Photo 2015 08 19 11 09 52

ما امضا کنندگان این نامه از نمایندگان محترم ملت در مجلس شورای اسلامی که محرمان و حافظان ثروت های مادی و معنوی کشور اسلامی مان هستند تقاضا داریم تا نسبت به تغییر وضعیت فعلی سازمان در قالب وزارتخانه و یا سازمان مستقل رای مثبت خود را اعلام فرمایند، باشد که جامعه هنرمندان صنایع دستی و هنرهای سنتی بتواند به وظیفه و رسالت خود در دوران پسا تحریم نیز همچون گذشته و حتی با انگیزه بیشتر عمل نماید.----------------
تمامی حقوق برای میراث ما محفوظ وانتشار مطالب با ذکر منبع بلامانع است

اعلام دیدگاه در مورد این خبر

تنها نظراتی که با حروف فارسی نوشته می شوند قابلیت انتشار خواهند داشت.


کد امنیتی
تازه سازی

حقوق برای پایگاه خبری میراث ما محفوظ و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
طراحی و پشتیبانی:  گروه تکاپو  Favicon1