اخبار پیشنهادی

سرویس صنایع دستی

معاون صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور گفت: در حال حاضر رقیب مبل و منبت ملایر آن سوی مرزها و کشورهایی همچون ایتالیا، ترکیه و چین است که باید بازار جهانی را از دست رقبای خود خارج کند.
115
رییس سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری گفت: بیست و هشتمین نمایشگاه صنایع دستی تهران نقش مهمی در اشتغالزایی و درآمدزایی دارد.
Namayeshgah 7
نخستین جلسه هم اندیشی استادکاران و هنرمندان فعال در عرصه طراحی و تولید زیورآلات اسلامی و ایرانی به منظور ارائه راهکارهای انتقال پیام های دینی، اخلاقی و فرهنگی از طریق این هنر برگزار شد.
113
معاون صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: با وجود درخواست ما، صدا و سیما فرصت معرفی صنایع دستی را در محل برگزاری مناظره نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری نداد.
Namvar Motlagh 4
معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: باید در حوزه طراحی و تولید صنایع دستی در کشور تجدید نظر کرد تا این صنعت را با طرح های جدید بالنده تر ساخت.
Namvar Motlagh
مدیرکل صادرات معاونت صنایع دستی و هنرهای سنتی کشور گفت: 18 هنرمند ایرانی در هشتاد و یکمین دوره نمایشگاه بین المللی صنایع دستی و هدایا در شهر فلورانس ایتالیا به هنرنمایی می پردازند.
Sanaye Dasti 12jpg
رئیس سازمان میراث‌فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری طی مراسمی از برگزیدگان نخستین مسابقه طراحی و خلاقیت در صنایع دستی تقدیر کرد.
82418885 71390282
معاون رئیس جمهوری ورئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور گفت: در سال 95 میزان صادرات صنایع دستی کشور ما بالغ بر 237 میلیون دلار بوده است.
Neshast 3
هنرمندان صنایع دستی و هنرهای سنتی در پی توجه رهبر معظم انقلاب اسلامی به این حوزه و نامگذاری سال 96 با عنوان «اقتصاد مقاومتی، تولید - اشتغال»، نامه‌ای به ایشان نوشتند.
Rahbar
معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: در راستای توسعه صادرات محصولات صنایع دستی سومین بازار بین المللی صنایع دستی ایران فصل بهار در اروپا راه اندازی می شود.
Pic 10
معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی با اعلام آمادگی برای ایجاد کارگاه‌های صنایع دستی در بوم‌گردی‌ها گفت: امیدواریم بوم‌گردی جای خارج‌گردی را بگیرد، بخصوص حالا که تعطیلات نوروز نزدیک است.
Namvar Motlagh 2
معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران از آغاز اجرای طرح شناسنامه دار کردن آثار نفیس و ارزشمند صنایع دستی و هنرهای سنتی استان خبر داد.
Sanaye Dasti.5
پژوهشگر حوزه برندهای صنایع دستی معتقد است؛ جلب اعتماد مخاطبان مهم ترین مولفه در تاسیس و توسعه برندهای مانا است.
Sanaye Dasti 12jpg
معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی کشور با حضور در دهمین نمایشگاه گردشگری و صنایع وابسته گفت: باید از المان ها و عناصر صنایع دستی در ساخت هتل ها و مراکز گردشگری استفاده شود.
Motlagh 8
نخستین جشنواره صنایع دستی و هنرهای سنتی فجر با حضور معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی کشور و مدیرعامل خانه هنرمندان ایران عصر امروز 11بهمن ماه درخانه هنرمندان ایران گشایش یافت.
Khane  Honarmandan
معاون صنایع دستی گفت: هدف ما رسیدن به صادرات در حد یک میلیارد تومان است و یک توزیع جغرافیایی و سیاسی برای بازارهای اقتصادی‌مان در نظر گرفته‌ایم، امیدواریم اگر روابط ثابت بماند به هدف‌مان برسیم.
Namvar Motlagh 4
معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: یک میلیون هنرمند در رشته هنرهای سنتی در کشور وجود دارد که اسامی 500 هزار نفر آنان در سازمان به ثبت رسیده است.
Pic 8
در نخستین جشن تولید ملی صنایع دستی، ضمن رونمایی از گواهی کیفیت کارگاه های صنعتی، به برترین تولیدکنندگان کشور جایزه ویژه طاووس نقره کوب اهدا شد.
Pic Bartar
مدیرکل بازرگانی سازمان میراث فرهنگی گفت: تلاش داریم تا سهم صنایع دستی و هنرهای سنتی را در سبد خانوارهای ایران افزایش دهیم.
Mahmodiyan
نخستین و منحصرترین مجتمع دائمی نمایشگاهی از کالاهای صنایع دستی ایرانی در شهر لایدندورپ کشور هلند توسط معاون رئیس جمهوری گشایش یافت.
Pic Eftetah
معاون صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور اعلام کرد که نخستین مرکزفروش صنایع دستی ایرانی درکشور هلند در روزهای آینده افتتاح خواهد شد.
Pic 15
معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی کشور ۴ نشان ملی مرغوبیت را به صنعتگران صنایع دستی شهرستان فردوس اهدا کرد.
Namvar Motlagh 4
معاون صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: آن دسته از شهرهایی که در حوزه صنایع دستی به ثبت بین المللی رسیده اند؛ باید برای معرفی برندهای خود در جهان دست به کار شوند.
Namvarmotlagh 6
اجلاس مجمع جهانی صنایع دستی، سهم خواهی ایران از بازار دنیاستخبرگزاری فارس: اجلاس مجمع جهانی صنایع دستی، سهم خواهی ایران از بازار دنیاست
Sanaye Dasti
مشاور سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: 244 هزار مجوز فعالیت در حوزه صنایع دستی در سه سال فعالیت دولت یازدهم برای اشتغال زنان اعطا شده است.
Pic Zanan
هندی‌ها به ثبت جهانی شهرهای مشهد و لالجین به عنوان شهرهای جهانی سنگ‌های قیمتی و سفال واکنش مثبت نشان دادند.
Pic 22
معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی، اعطای تسهیلات بانکی به فعالان حوزه صنایع دستی در بخش خصوصی را از جمله بخش های بسته اشتغال صنایع دستی عنوان کرد.
Namvar Motlagh
ایران پنج هزار سال تمدن مکتوب دارد. به زعم بیشتر باستان شناسان صاحب نخستین تمدن پیشرفته بشری در جیرفت بوده است و با داشتن 299 رشته و زیرمجموعه ، قهرمان بی رقیب تنوع صنایع دستی دنیاست اما در رتبه سوم صادرات درجا می زند.
Sanaye Dasti
معاون صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی گفت: امیدواریم برجام برجا بماند تا فرصت طلایی گشایش و بهره گیری از استعدادهای بومی برای توسعه صنایع ملی و اقتصادی همچنان ادامه پیدا کند.
Namvar Motlagh
معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور از اعتبار 50 هزار میلیارد ریالی امسال برای طرح اشتغالزایی 140 هزار نفره در دو بخش صنایع دستی و گردشگری خبر داد.
Pic 7
معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی کشور از شتاب‌دهنده‌های اینترنتی مستقر در دانشگاه تهران به منظور فراهم‌سازی زمینه حضور موثرتر و پررنگ‌تر صنایع‌دستی و معرفی بهتر آن از طریق تولید محتوا در این حوزه بازدید کرد.
Namvar Motlagh
فعالیت‌های بین‌المللی معاونت صنایع‌دستی کشور به‌دلیل نوع نگرش این بخش به زمان و نوع برگزاری نمایشگاه‌های صنایع‌دستی که با حمایت معاونت صنایع‌دستی صورت می‌گیرد چندان مناسب توسعه صادرات صنایع‌دستی نیست.
Sanaye Dasti 12jpg
نگاهی به چالش‌های پیش روی توسعه صنایع دستیدر حالی كه در جهان امروز، صنایع دستی علاوه بر حفظ جایگاه خود در عرصه هنر، زیبایی شناختی و هویت بخشی ملی و منطقه ای به یك منبع مهم ارزش افزوده و بهره وری اقتصادی تبدیل شده است در ایران به دلیل برخی موانع و مشكلات، این صنعت از جایگاه واقعی خود فاصله گرفته و از نقش آفرینی در عرصه اقتصادی نیز دور شده است. این عامل سبب شده كه تاثیر و نقش صنایع دستی در افزایش اشتغال و درآمد زایی به مرور كم رنگ شود به طوری كه از سویی امكان عرضه در بازارهای داخلی را از دست می‌دهد و از سوی دیگر رویای رقابت با بازارهای خارجی را ناممكن می‌سازد.
Sanayeh Dasti 5
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان‌جنوبی، گفت: با تقویت برندسازی در زمینه صنایع دستی می‌توانیم در رقابت‌های اقتصادی دنیا حضور فعالی داشته باشیم.
70990
آیین رونمایی از آثار صنایع دستی دارای نشان ملی و مرغوبیت کالا، به مناسبت گرامیداشت روز جهانی صنایع دستی در بازارچه صنایع دستی گرگان برگزار و از هنرمندان این آثار تجلیل شد.
Jashn3
رایزن فرهنگی چین در ایران 8 خردادماه از نمایشگاه ملی صنایع دستی ایران در مصلی بزرگ امام خمینی ( ره) بازدید کرد.
Sanayeh Dasti
معاون صنایع دستی با تاکید بر اینکه امکان تمدید روزهای نمایشگاه صنایع دستی وجود ندارد، گفت: کیفیت نمایشگاه صنایع دستی نسبت به سالهای گذشته به مراتب افزایش یافته و بازدیدکنندگان هم علاوه بر بازدید به خرید صنایع دستی مورد علاقه خود می‌پردازند.
Pic 7
کمپین حمایت از صنایع دستی به منظور معرفی بیشتر این هنر صنعت بومی و اصیل کشورمان و حمایت از خرید صنایع دستی از سوی جمعی از خبرنگاران و هنرمندان راه‌اندازی شد.
Poster 6
معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: حوزه تجارت و نظام توزیع صنایع دستی در كشور دچار ضعف است.
Namvar Motlagh
عضو هیات داوری شهرهای جهانی شورای جهانی صنایع دستی گفت: انتخاب شهرهای جهانی صنایع دستی ازسوی این شورا گامی در جهت حمایت از این صنعت و هنرمندان این عرصه است.
Sanaye Dasti 12jpg
معاون صنايع دستي سازمان ميراث فرهنگي عنوان كرد: به رغم دستاوردهاي تازه در صنايع دستي، به دليل نداشتن بودجه براي تبليغات، نتوانسته ايم از تمام بضاعت هاي موجود در اين زمينه بهره مند شويم.
Pic 7
معاون صنایع‌دستی کشور گفت: نیازمند دیدگاه‌های تاریخی، هرمنوتیکی و لغت شناسانه هستیم تا بتوانیم ژرفنا و وجوه گوناگون پدیده‌های شهری را با عمق بیشتری دریابیم.
Namvar Motlagh 4
مديركل حمايت از توليد معاونت صنايع دستي كشور گفت: شوراي فني معاونت صنايع دستي با هدف تسريع و تسهيل در تصميم گيري هاي فني و تخصصي اين حوزه و رفع چالش ها و مشكلات تخصصي مرتبط با حضور كارشناسان و صاحب نظران تشكيل شد.
Mirzalo
معاون صنایع‌دستی سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری تاکید کرد: بازارچه‌های صنایع‌دستی در ایام نوروز 24 میلیارد تومان گردش مالی ایجاد می‌کنند.
Namvar Motlagh 4
معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی کشور از برنامه‌ای برای برگزاری جشنواره صنایع دستی فجر خبر داد.
Namvar Motlagh
1140 اثر از 2016 اثر راه یافته به بخش رقابت نشان مرغوبیت، موفق به دریافت نشان ملی مرغوبیت صنایع دستی شدند.
Sanaye Dasti 5
معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: آینده صنایع دستی درخشان است و با توجه به بومی بودن، درون زایی و زایش گری می تواند نمونه ای از اقتصاد مقاومتی باشد.
Eftetahiyeh
مدیر اجرایی موسسه فرهنگی اکو گفت: برای نخستین بار صنایع دستی 10 کشور عضو اکو جمع آوری شد و 700 اثر آن نوروز 95 در کاخ موزه نیاوران و برج میلاد تهران به نمایش گذاشته می شود.
Pic 6
همزمان با سی وهفتمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، جشن گرامیداشت دهه مبارک فجر در بلغارستان برگزار می شود.
Jashn
معاون صنایع دستی، سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: به‌طور کلی مخالف واردات صنایع دستی به کشور هستیم، بیش از 12 میلیون دلار واردات صنایع دستی به کشور انجام می‌شود.
Namvar Motlagh
حقوق برای پایگاه خبری میراث ما محفوظ و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
طراحی و پشتیبانی:  گروه تکاپو  Favicon1