اخبار پیشنهادی


دوشنبه 94/03/18 | ساعت: 10:59 | کد خبر: 5906 | بازدید: 452052 | سرویس: صنایع دستی | ©
پست الکترونیک
چاپ

معاون صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی با اشاره به درآمد یک میلیارد و 200 میلیون تومانی هنرمندان در نمایشگاه بین المللی سال گذشته گفت: در نمایشگاه امسال صنایع دستی به دنبال افزایش درآمد هنرمندان شرکت کننده در نمایشگاه و رکوردشکنی هستیم.

به گزارش میراث ما به نقل از ایرنا، بهمن نامور مطلق روز دوشنبه در نشست خبری به مناسبت روز جهانی صنایع دستی (20 خرداد) به برگزاری برنامه های سازمان میراث فرهنگی در این روز اشاره و اظهار کرد: همزمان با روز جهانی صنایع دستی، نمایشگاه 6 روزه بین المللی با شرکت کشورهایی از جمله لبنان، هند، کویت، افعانستان، الجزایر و ترکیه و انجمن های دوستی ایران و صربستان، سیرالئون و تاجیکستان نیز در محل دایمی نمایشگاه های بین المللی تهران افتتاح می شود.

وی افزود: در این روز، بزرگترین گردهمایی صنایع دستی کشور نیز با حضور هنرمندان، مسئولان و سفیران و نمایندگان کشورهای مختلف در تهران برگزار خواهد شد.

وی ادامه داد: همزمان با برگزاری نمایشگاه بین المللی صنایع دستی، نشست صنایع دستی منطقه غرب آسیا نیز با حضور رییس صنایع دستی آسیا و اقیانوسیه به میزبانی تهران و با محوریت طرح موضوعات علمی، همکاری های تجاری و گفتمان سازی و تبلیغات برگزار می شود.

وی اضافه کرد: به مناسبت روز جهانی صنایع دستی برنامه های مختلفی از جمله برگزاری نمایشگاه های صنایع دستی، تجلیل از هنرمندان و افتتاح بازارچه های صنایع دستی نیز در استان ها انجام می شود.

معاون صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی با بیان اینکه نگاه ترحمی به صنایع دستی خیانت به این صنایع است گفت: این صنعت نیازمند دیدگاه حمایتی است.

وی با اشاره به رونمایی از نشان صنایع دستی با نام 'نشان اعتماد' در نمایشگاه صنایع دستی تهران و اعطای آن به فروشگاه های صنایع دستی که شرایط و قوانین مدنظر را رعایت کرده اند، گفت: چنین اقداماتی می تواند بسیاری از مشکلات حوزه فروش صنایع دستی در کشور را حل کند.

نامورمطلق همچنین از راه اندازی نمایشگا ه های سیار صنایع دستی در قالب اتوبوس هایی در نمایشگاه بین المللی صنایع دستی امسال خبر داد و افزود: این تجربه پیشتر در برخی استان ها رخ داده و قرار است در نمایشگاه صنایع دستی به صورت ملی انجام شود.

وی درباره گردهمایی بزرگ صنایع دستی نیز اظهار کرد: در این گردهمایی تلاش می کنیم شرایط را برای گفت و گوی مستقیم تولیدکنندگان با مسوولان در زمینه های مختلف از جمله بازاریابی، ارتباط تجاری در حوزه فروش و صادرات با ایجاد نوآوری و خلاقیت مهیا کنیم.

وی ادامه داد: در این گردهمایی همچنین از 10 هنرمند و هنرپرور حوزه صنایع دستی نیز تجلیل و اثر فاخر یکی از هنرمندان مطرح رونمایی می شود.

معاون سازمان میراث فرهنگی در ادامه با بیان اینکه ایران برای نخستین بار مدیریت صنایع دستی منطقه غرب آسیا را برعهده گرفته است، گفت: تلاش می کنیم با شرکت فعال در نشست صنایع دستی این منطقه در تهران، زمینه را برای معرفی افراد حقیقی از کشورمان به منظور کسب کرسی در اجلاس آسیا و اقیانوسیه فراهم کنیم، چرا که حضور ایران در عرصه های بین المللی تاکنون کمرنگ بوده است.

نامور مطلق با تاکید بر موضوع گفتمان سازی و تعامل برای بهبود وضعیت حوزه صنایع دستی گفت: در برنامه ریزی های صورت گرفته برای سالجاری به فرهنگ سازی، تجاری سازی صنایع دستی توجه ویژه شده است.

وی با اشاره به اختصاص اعتبار 500 میلیون تومانی برای اجرای برنامه های هفته صنایع دستی (20 تا 26 خرداد)، اظهار کرد: با توجه به اهمیت موضوع تبلیعات و ترویج صنایع دستی، اعتبار درنظر گرفته شده برای این بخش با افزایس پنج برابری نسبت به سال گذشته، 100 میلیون تومان شده است.


----------------
تمامی حقوق برای میراث ما محفوظ وانتشار مطالب با ذکر منبع بلامانع است

اعلام دیدگاه در مورد این خبر

تنها نظراتی که با حروف فارسی نوشته می شوند قابلیت انتشار خواهند داشت.


کد امنیتی
تازه سازی

حقوق برای پایگاه خبری میراث ما محفوظ و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
طراحی و پشتیبانی:  گروه تکاپو  Favicon1