اخبار پیشنهادی


دوشنبه 94/03/18 | ساعت: 10:53 | کد خبر: 5907 | بازدید: 452089 | سرویس: صنایع دستی | ©
پست الکترونیک
چاپ

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی گفت: صنایع دستی به کالایی لوکس تبدیل شده که هرکس قادر به خریداری و تهیه آن نیست و تولید آن نیز به سختی انجام می‌شود.

به گزارش میراث ما به نقل از ایسنا، حسن رمضانی امروز، 18 خرداد در جمع خبرنگاران اظهار کرد: مهاجرت روستاییان به شهر و ورود بی‌رویه صنایع دستی بی‌کیفیت از خارج کشور باعث ضربه زدن به هنر صنایع دستی شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی خراسان جنوبی افزود: فعالان صنایع دستی می‌توانند از تسهیلات ارزان قیمت استفاده کنند. طی سال گذشته 600 میلیون تومان تسهیلات به فعالان استان پرداخت شده است. متقاضیان زیادی برای برخورداری از تسهیلات معرفی شده‌اند و تا سقف 5 میلیون تومان از تسهیلات استفاده شده و در مجموع نزدیک به 800 میلیون تومان تسهیلات پرداخت شده است.

وی خاطرنشان کرد: راه‌اندازی بازارچه صنایع دستی از اقداماتی است که می‌تواند نقش مهمی در توسعه صنایع دستی داشته باشد. امسال 300 میلیون تومان برای راه‌اندازی بازارچه صنایع دستی دریافت کرده‌ایم. قرار است این بازارچه در پارک توحید راه‌اندازی شود. در صورتی که شورای شهر زمین را در پارک توحید واگذار کند ما کار را برای راه اندازی این بازارچه شروع می‌کنیم.

مدیرکل میراث فرهنگی خراسان جنوبی، از راه‌اندازی خانه صنایع دستی در باغ و عمارت رحیم آباد خبر داد و تصریح کرد: این اقدام در افزایش و انتقال تجربیات و پویایی صنایع دستی بسیار موثر است.

وی، راه اندازی مراکز آموزش صنایع دستی را از دیگر اقدامات مهم برای رونق صنایع دستی عنوان کرد و گفت: امسال مرکز آموزش صنایع دستی را در شهرستان سربیشه راه‌اندازی خواهیم کرد و ساختمان این مرکز تاکنون 60 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

رمضانی با اشاره به پیش‌بینی ایجاد مراکز خانه‌های ترویج صنایع دستی در شهرستان‌های استان، اظهار کرد: خانه ترویج صنایع دستی در بیرجند در خانه تاریخی پردلی با کمک بخش خصوصی راه‌اندازی شده است. با تبلیغ مناسب تلاش می‌کنیم که جوانان را جذب صنایع دستی کنیم.

وی از رونمایی نخستین کتاب دو زبانه معرفی صنایع دستی در استان خبر داد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی با اشاره به فعالیت 18 شرکت تعاونی صنایع دستی در استان، گفت: در کل استان هزار نفر هنرمند شناخته شده که این تعداد کمتر از یک درصد جمعیت استان است. سعی می‌شود تا پایان سال 94 این تعداد به 10 هزار نفر برسد.


----------------
تمامی حقوق برای میراث ما محفوظ وانتشار مطالب با ذکر منبع بلامانع است

اعلام دیدگاه در مورد این خبر

تنها نظراتی که با حروف فارسی نوشته می شوند قابلیت انتشار خواهند داشت.


کد امنیتی
تازه سازی

حقوق برای پایگاه خبری میراث ما محفوظ و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
طراحی و پشتیبانی:  گروه تکاپو  Favicon1