اخبار پیشنهادی


جمعه 94/03/22 | ساعت: 11:28 | کد خبر: 5910 | بازدید: 451964 | سرویس: صنایع دستی | ©
پست الکترونیک
چاپ

رییس منطقه ای آسیا و اقیانوسیه شورای جهانی صنایع دستی گفت:خواسته قلبی ما این است که بتوانیم مصنوعات دستی هنرمندان ایرانی رادر تمام دنیا توزیع کنیم و باید قدردان فرهنگ بسیار غنی مردم ایران باشیم.

به گزارش میراث ما به نقل ازایرنا،غدا هیجاوی روز پنجشنبه در مراسم تجلیل از هنرمندان پیشکسوت وفعالان برتر صنایع دستی اصفهان افزود: مایه افتخار است که در این مراسم شرکت کرده ام تا قدردان زحمات هنرمندان صنایع دستی باشم.

وی گفت: همه ما می دانیم که هنرمندان صنایع دستی در واقع اسکلت وچارچوب هنر وخلاقیت در هر جامعه ونقش آفرینانی هستند که ارزش های غیر قابل بیان رابه تصویر می کشند.

رییس منطقه ای آسیا و اقیانوسیه شورای جهانی صنایع دستی ادامه داد: این افراد ادامه دهنده توسعه و تولید صنایع دستی هستند و تا آنجایی که می دانیم این ارتباطات با اقوام مختلف در دنیا نقش اساسی در ماندگاری هنرهای سنتی ایفا می کند.

وی با بیان اینکه باید در بازار های بین المللی، زمینه ای برای عرضه صنایع دستی فراهم شود، افزود: جهانی سازی این دستاوردها بسیار اهمیت دارد و ما نباید اجازه دهیم این دستاوردها تحت شعاع مسائل سیاسی قرار گیرد.

هیجاوی گفت: علاوه بر حفاظت برای ادامه وبقا باید از نظر اقتصادی زمینه را فراهم کنیم وباید ازحمایت های دولتی ایران برای این مقوله تشکر کنیم.

وی خطاب به هنرمندان پیشکسوت اصفهان گفت:حمایت های ما در راستای پیشبرد صنایع دستی است و آگاهی داشتن از حفاظت صنایع دستی باعث توسعه وپیشرفت هنر می شودواین بسیار بدیهی است که شما سطح بسیار بالایی از مهارت را دارید و این راهم میدانیم خلاقیت به تنهایی وبدون استفاده از مهارت نمی تواند منجر به آفرینش شود.

وی گفت: علاوه بر آفرینش طرح وهنر ،سه فرایند طرح ونقشه مناسب وعرضه به بازار باهم پیش برود تا موثر واقع شود.

هیجاوی با ابراز امیدواری از پیشرفت هنرمندان اصفهانی گفت: خواسته قلبی ما این است که بتوانیم مصنوعات دستی شما رادرتمام دنیا توزیع کنیم ودر اختیار مردم سراسر جهان قرار دهیم ؛ الان عرضه صنایع دستی در جهان محدود است وامیدواریم با ارتباطات بیشتر بتوانیم این امکان را برای مردم سراسر جهان فراهم کنیم تا از صنایع دستی ،بهتر استفاده کنند.

وی در حاشیه مراسم تجلیل از هنرمندان پیشکسوت اصفهان ودر دیدار با خانواده مرحوم احمد ادیب معاون سابق صنایع دستی اصفهان از زحمات وی در پایداری واحیا رشته های منسوخ شده صنایع دستی از جمله زری بافی تجلیل کرد.

مراسم قدردانی از هنرمندان پیشکسوت اصفهان امروز در تالار اتاق بازرگانی اصفهان برگزار و هنرمندان وفعالان عرصه صنایع دستی استان اصفهان معرفی وتجلیل شدند.


----------------
تمامی حقوق برای میراث ما محفوظ وانتشار مطالب با ذکر منبع بلامانع است

اعلام دیدگاه در مورد این خبر

تنها نظراتی که با حروف فارسی نوشته می شوند قابلیت انتشار خواهند داشت.


کد امنیتی
تازه سازی

حقوق برای پایگاه خبری میراث ما محفوظ و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
طراحی و پشتیبانی:  گروه تکاپو  Favicon1