اخبار پیشنهادی


جمعه 94/03/22 | ساعت: 11:42 | کد خبر: 5911 | بازدید: 452422 | سرویس: صنایع دستی | ©
پست الکترونیک
چاپ

خوزستان در بیست و پنجمین نمایشگاه صنایع دستی با 27 غرفه به عنوان استان ویژه حضور دارد، این استان با بالاترین فروشی که در بازارچه‌های نوروزی صنایع دستی داشته در مراسم آغازین روز جهانی صنایع دستی به عنوان استان ویژه در این حوزه معرفی شد.

به گزارش میراث ما به نقل از ایسنا، افشین حیدری - مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان بیان کرد: صنایع دستی استان در سال 93 رشد چشمگیری داشته و هنرمندان ما در نمایشگاه‌های صنایع دستی داخلی و خارجی زیادی حضور داشته‌اند، به همین ترتیب سند توسعه و برنامه ریزی استان را آماده کرده‌ایم تا امروز به عنوان استان ویژه مطرح شویم.

او درباره حمایت از صنایع دستی روستایی استان خوزستان اظهار کرد: بخش عمده صنایع‌دستی به بافت عشایری و تولیدات آن برمی‌گردد که برای آنها برنامه‌ریزی کرده‌ایم و در اکثر شهرستان‌ها بازارچه صنایع دستی راه اندازی شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان خوزستان گفت: بازارچه صنایع‌دستی اهواز نیز بعد از ماه مبارک رمضان افتتاح می‌شود.

حیدری درباره حمایت از احیای رشته‌های منسوخ شده صنایع‌دستی این استان گفت: سفال شهرستان شوش، "کپو" (نوعی حصیربافی) شهرستان دزفول، لُنگ، ملحفه و نمدمالی شوشتر، حصیر شادگان از جمله رشته‌های در حال احیا هستند.

بیست‌وپنجمین نمایشگاه صنایع دستی از 20 الی 27 خردادماه در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران دایر است و غرفه‌های خوزستان در سالن 27 میزبان علاقمندان صنایع دستی هستند.


----------------
تمامی حقوق برای میراث ما محفوظ وانتشار مطالب با ذکر منبع بلامانع است

اعلام دیدگاه در مورد این خبر

تنها نظراتی که با حروف فارسی نوشته می شوند قابلیت انتشار خواهند داشت.


کد امنیتی
تازه سازی

حقوق برای پایگاه خبری میراث ما محفوظ و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
طراحی و پشتیبانی:  گروه تکاپو  Favicon1