اخبار پیشنهادی


یکشنبه 94/04/07 | ساعت: 11:26 | کد خبر: 5924 | بازدید: 451740 | سرویس: صنایع دستی | ©
پست الکترونیک
چاپ

مذاکرات صورت گرفته توسط معاونت صنایع دستی کشور با اعضای هیات رئیسه شورای صنایع دستی منطقه آسیا، زمینه‌های لازم را برای عضویت هنرمندان و تشکل‌های صنایع دستی ایران در شورای جهانی مهیا کرد.

به گزارش میراث ما به نقل از ایسنا،در جریان برگزاری اجلاس منطقه‌ای شورای صنایع دستی غرب آسیا در تهران، معاون صنایع دستی کشور رایزنی‌های فراوانی با اعضای هیات رئیسه و رئیس شورای صنایع دستی آسیا اقیانوسیه مبنی بر تسهیل عضویت هنرمندان صنایع دستی ایران در شورای جهانی انجام داد.

بهمن نامورمطلق در این‌باره گفت: یکی از اهداف ما برای حضور در مجامع بین‌المللی مثل شورای جهانی صنایع دستی، بالا بردن قدرت چانه‌زنی صنایع دستی ایران و ایجاد امکان لازم برای معرفی و حضور بین‌المللی هنرمندان کشورمان است.

وی در ادامه بیان کرد: خوشبختانه با صحبت‌هایی که با خانم هیجاوی و دیگر اعضای هیات رئیسه که به تهران آمده بودند صورت پذیرفت، مذاکرات خوبی برای عضویت بیشتر هنرمندان ایرانی در این شورا ایجاد شد.

معاون صنایع دستی همچنین افزود: بر اساس صحبت‌های صورت گرفته، امسال 9 عضو ایرانی شامل 7 عضو انفرادی و 2 عضو وابسته به نمایندگی از تشکل‌های غیردولتی توانستند به صورت رسمی به عضویت شورای جهانی صنایع دستی درآیند.

نشست منطقه‌ای غرب آسیا همزمان با هفته صنایع دستی در روز 22 خردادماه به میزبانی تهران برگزار شد و مقدمات فعالیت‌های مشترک اعضای غرب آسیا برای توسعه صنایع دستی در کشورهای این منطقه فراهم شد.


----------------
تمامی حقوق برای میراث ما محفوظ وانتشار مطالب با ذکر منبع بلامانع است

اعلام دیدگاه در مورد این خبر

تنها نظراتی که با حروف فارسی نوشته می شوند قابلیت انتشار خواهند داشت.


کد امنیتی
تازه سازی

حقوق برای پایگاه خبری میراث ما محفوظ و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
طراحی و پشتیبانی:  گروه تکاپو  Favicon1