اخبار پیشنهادی


یکشنبه 94/07/12 | ساعت: 01:18 | کد خبر: 6003 | بازدید: 452133 | سرویس: صنایع دستی | ©
پست الکترونیک
چاپ

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان اصفهان گفت: در دولت تدبیر و امید همزمان با پیشرفت در دیپلماسی سیاسی، حوزه دیپلماسی فرهنگی نیز پیشرفت کرده و پس از 50 سال اصفهان را به‌عنوان شهر صنایع‌دستی جهان معرفی کردیم.

به گزارش میراث ما به نقل از ایسنا، فریدون الهیاری صبح امروز (شنبه 11 مهرماه) در مراسم ثبت اصفهان به‌ عنوان شهر جهانی صنایع دستی، اظهار کرد: در چهار دوره‌ای که اصفهان پایتخت بوده، تأثیرات جهانی فراوانی بر میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری جهان گذاشته است. این شهر در سال 2006 پایتخت فرهنگی جهان اسلام شده است. امروز نیز اصفهان پایتخت فرهنگ و تمدن ایران اسلامی است و این‌ها همه گواه بر این است که مردم این سرزمین در خلق و آفرینش عصاره هنری بکر همواره در جهان پیش‌قدم بوده‌اند.

وی افزود: امروز خوشحالیم که اصفهان با این سابقه شاهد رویدادی بزرگ به‌عنوان ثبت جهانی شهر اصفهان با عنوان پایتخت صنایع‌دستی است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان اصفهان بابیان اینکه شورای صنایع‌دستی جهان 50 سال پیش تشکیل شد، گفت: افتخار می‌کنیم که اصفهان در دولت تدبیر و امید در حوزه دیپلماسی فرهنگی پیشرفت کرده و پس از 50 سال دو شهر ایران را که یکی اصفهان به‌عنوان شهر جهانی صنایع‌دستی و دیگری تبریز به‌عنوان پایتخت بافت فرش جهان ثبت کرده‌اند.

الهیاری با بیان اینکه اصفهان به‌ عنوان جهانی دست‌یافت که شایسته آن بود، اظهار کرد: 396 صنعت دستی و یک‌سوم صنایع‌دستی مشهور جهان در اصفهان وجود دارد و متعلق به هنرمندان این شهر است.

وی با اشاره به اینکه امروز شاهد آن هستیم که اصفهان شایسته‌ترین عنوان صنایع‌دستی جهان را دریافت کرده است، خاطرنشان کرد: این اتفاق نشان می‌دهد که هنرمندان اصفهانی سال‌هاست با آنچه در داخل کشور وجود دارد، زیباترین صنعت جهان را رقم‌زده‌اند.


----------------
تمامی حقوق برای میراث ما محفوظ وانتشار مطالب با ذکر منبع بلامانع است

اعلام دیدگاه در مورد این خبر

تنها نظراتی که با حروف فارسی نوشته می شوند قابلیت انتشار خواهند داشت.


کد امنیتی
تازه سازی

حقوق برای پایگاه خبری میراث ما محفوظ و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
طراحی و پشتیبانی:  گروه تکاپو  Favicon1