اخبار پیشنهادی


شنبه 94/10/05 | ساعت: 11:45 | کد خبر: 6062 | بازدید: 452079 | سرویس: صنایع دستی | ©
پست الکترونیک
چاپ

معاون صنایع‌دستی و هنرهای سنتی کشور گفت: اگر طرح حمایت از هنرمندان صنایع‌دستی در مجلس مصوب شود، تحولی در این حوزه ایجاد می‌کند.

به گزارش میراث ما به نقل از ایسنا،بهمن نامورمطلق درباره طرح حمایت از هنرمندان صنایع‌دستی در کمیسیون صنعت و معدن بیان کرد: به دنبال گله‌مندی هنرمندان صنایع‌دستی،نمایندگان مجلس طرح‌هایی را جهت حمایت از هنرمندان پیشنهاد دادند. مثلا شهرداری مثل سایر شهرداری‌های دیگر دنیا حمایت جدی از صنایع‌دستی کند و بازارچه‌ها و فضاهایی را در اختیار هنرمندان بگذارد تا آنها بتوانند محصولات‌شان را در غرفه‌هایی با قیمت‌های کارشناسی عرضه کنند.

او ادامه داد: این طرح در حوزه گفتمان‌سازی نیز خطاب به صدا و سیما می‌خواهد که صنایع دستی را در فرهنگ‌سازی تغییر الگوهای مصرف و سوق دادن ایرانی‌ها برای استفاده و خرید بیشتر از این محصولات که هویت فرهنگی ما در گِروی آنهاست بیشتر حمایت کنند.

معاون صنایع‌دستی افزود: طرح حمایت از هنرمندان صنایع دستی، دولت را در حمایت بیشتر از بخش صادرات صنایع دستی، بیمه و مستمری هنرمندان موظف می‌کند. همچنین از آموزش عالی خواسته شده که گروه‌های علمی مرتبط با نیازهای صنایع‌دستی راه‌اندازی و توجه بیشتری به این موضوع کنند.

نامورمطلق با بیان اینکه توضیحات داده شده در بندهای اصلی این طرح قرار گرفته، ادامه داد: همچنین در این طرح از میراث فرهنگی خواسته شده فضاها و خانه‌هایی تاریخی را که امکان واگذاری آن وجود دارد را در اختیار صنایع‌دستی بگذارند و در این فضاها از فروش هرگونه اجناس خارجی صنایع‌دستی خودداری شود. به نظر من اگر این طرح تصویب شود، تحولی را در حوزه صنایع دستی ایجاد می‌کند.

معاون صنایع‌دستی و هنرهای سنتی کشور گفت: اگر در برنامه ششم توسعه خوب دیده شویم می‌توانیم اعتبارات مناسبی در این زمینه بگیریم و صنایع‌دستی را از وضعیت فعلی خارج کنیم و به رشد آن سرعت بیشتری دهیم.


----------------
تمامی حقوق برای میراث ما محفوظ وانتشار مطالب با ذکر منبع بلامانع است

اعلام دیدگاه در مورد این خبر

تنها نظراتی که با حروف فارسی نوشته می شوند قابلیت انتشار خواهند داشت.


کد امنیتی
تازه سازی

حقوق برای پایگاه خبری میراث ما محفوظ و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
طراحی و پشتیبانی:  گروه تکاپو  Favicon1