اخبار پیشنهادی


چهارشنبه 95/01/25 | ساعت: 01:04 | کد خبر: 6136 | بازدید: 451777 | سرویس: صنایع دستی | ©
پست الکترونیک
چاپ

مديركل حمايت از توليد معاونت صنايع دستي كشور گفت: شوراي فني معاونت صنايع دستي با هدف تسريع و تسهيل در تصميم گيري هاي فني و تخصصي اين حوزه و رفع چالش ها و مشكلات تخصصي مرتبط با حضور كارشناسان و صاحب نظران تشكيل شد.

به گزارش میراث ما به نقل از ایرنا،فريدون ميرزالو افزود: با توجه به پرسش هاي تازه و نوآوري هايي كه در عرصه توليدات صنايع دستي صورت گرفته و به تناسب آن، رشته هاي جديد پديد مي آيد. در همين راستا وجود شوراي فني ضرورتي مهم در روند فعاليت هاي اين معاونت بوده كه به طور رسمي فعاليت خود را آغاز مي كند.

وي ادامه داد: پس از تشكيل شوراي فني، دستورالعمل مشخصي براي فعاليت آن تدوين شده كه اين شورا براساس آن به بررسي مسائل و مشكلات مطرح شده مي پردازد.

مديركل حمايت از توليد معاونت صنايع دستي كشور در زمينه چگونگي انتخاب و حضور اعضاي اين شورا اضافه كرد: همه افراد حاضر در اين شورا از كارشناسان فني و با سابقه صنايع دستي هستند؛ همچنين برحسب موضوع مطرح شده در برخي جلسات نيز از استادان و پيشكسوتان رشته هاي مختلف براي حضور در شورا و استفاده از نظرات كارشناسي آنان دعوت به عمل مي آيد.

رئيس شوراي فني معاونت صنايع دستي كشور در رابطه با گستره عملكرد اين شورا يادآور شد: اين شورا در ارتباط با مسائل و امور فني مانند مواد اوليه، شيوه ها و تكنيك هاي توليد، بحث نوآوري در رشته ها و نيز تصويب رشته هاي جديد صنايع دستي به فعاليت مي پردازد. اميدواريم براساس دستورالعمل تدوين شده قدمي موثر در راستاي ارتقاء صنايع دستي ايران برداريم.

به گزارش روابط عمومي معاونت صنايع دستي و هنرهاي سنتي سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري، وي در پايان سخنانش با تاكيد برضرورت فعاليت جدي و تاثير گذاري اين شورا گفت: همچنين اميدواريم با تعامل و همفكري بتوانيم ظرفيت مناسبي براي توسعه و ارتقا كيفيت توليدات صنايع دستي فراهم آوريم و مسائل و مشكلات احتمالي را با نگاهي كارشناسانه و فني برطرف سازيم.


----------------
تمامی حقوق برای میراث ما محفوظ وانتشار مطالب با ذکر منبع بلامانع است

اعلام دیدگاه در مورد این خبر

تنها نظراتی که با حروف فارسی نوشته می شوند قابلیت انتشار خواهند داشت.


کد امنیتی
تازه سازی

حقوق برای پایگاه خبری میراث ما محفوظ و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
طراحی و پشتیبانی:  گروه تکاپو  Favicon1