اخبار پیشنهادی


دوشنبه 95/05/04 | ساعت: 08:33 | کد خبر: 6203 | بازدید: 451725 | سرویس: صنایع دستی | ©
پست الکترونیک
چاپ

معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی، اعطای تسهیلات بانکی به فعالان حوزه صنایع دستی در بخش خصوصی را از جمله بخش های بسته اشتغال صنایع دستی عنوان کرد.

به گزارش میراث ما به نقل از ایرنا،بهمن نامور مطلق در تشریح جزئیات بسته اشتغال صنایع دستی گفت: اعطای تسهیلات بانکی به فعالان حوزه صنایع دستی در بخش خصوصی که تولیدات آنها در زمره رشته های رو به رشد و پر مخاطب صنایع دستی بشمار می آیند از برنامه های حمایتی معاونت صنایع دستی است.

وی ادامه داد: در راستای حمایت از صنایع دستی و حمایت از جامعه به ویژه جوانان، در سطح سازمان یک طرح اشتغال امکان پذیر و سریع داریم که بر اساس آن سازمان سعی دارد قریب به یکصد و چهل هزار شغل را که شامل 70 هزار شغل در عرصه صنایع دستی و 70 هزار شغل در حوزه گردشگری است ایجاد کند.

نامور مطلق افزود: در این طرح که عنوان آن بسته اشتغال است، برای 70 هزار شغلی که در حوزه صنایع دستی در نظر گرفته شده، هم برش استانی و هم برش تخصصی و زیرساختهای اشتغال در معاونت مشخص شده و بطور میانگین برای هر فردی که وارد این حوزه می شود بخصوص در مورد رشته های رو به رشد صنایع دستی که بازار روی خوش به آنها نشان می دهد و امکان توسعه و پیشرفت بیشتری دارند، بین 23 تا 25 میلیون تومان وام اشتغال پرداخت می شود. 

معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی اضافه کرد: در این طرح همچنین نزدیک به 30 هزار اشتغال روستایی و به طور مستقل به معاونت روستایی نهاد ریاست جمهوری ارائه شده و گفته شده که سازمان میراث فرهنگی آمادگی ایجاد اشتغال در این حوزه را دارد ، امیدوار هستیم با تصویب این طرح در گسترش ، توسعه و ترویج صنایع دستی و رفع مشکل و معضل بیکاری که سبب مشکلات و آسیب های اجتماعی می شود، اتفاقات مثبتی صورت گیرد.

وی همچنین افزود: بسته اصلی اشتغال سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری توسط ریاست سازمان در هیات دولت مطرح شده است که در صورت تصویب این طرح، شاهد اشتغال زایی برای جوانان با استفاده از اعتباری اندک خواهیم بود.

نامور مطلق در مورد تسهیلات بانکی به فعالان صنایع دستی گفت: برای اولین بار ردیف بودجه مجزایی برای صنایع دستی تعریف شده بدین شکل که با وجود مشکلات اعتباری دولت، خوشبختانه این حساسیت ایجاد شده است که ردیف بودجه ای مجزا برای صنایع دستی تعریف شود. 

وی ادامه داد: ردیف بودجه با رقمی حدود 30 میلیارد تومان برای فعالان صنایع دستی در نظر گرفته شده است و علاوه بر این رقم، طی مذاکره با بانک های عامل، تسهیلاتی نیز از این طریق در اختیار فعالان صنایع دستی قرار خواهد گرفت.

معاون صنایع دستی گفت: تسهیلاتی معادل 60 میلیارد تومان از سوی بانکها برای حوزه صنایع دستی در نظر گرفته شده است. 

نامور مطلق با بیان اینکه تسهیلات بانکی به رغم ابلاغ، هنوز تخصیص نیافته، اضافه کرد: تسهیلات بانکها در پنج محور شامل ایجاد و احداث پایانه های صادراتی صنایع دستی، احداث مراکز طراحی و خانه های ترویج صنایع دستی، آماده سازی و تجهیز ابنیه تاریخی به منظور تبدیل آنها به بازارچه های صنایع دستی، توسعه مجتمع های کارگاهی تولیدی صنایع دستی برای حمایت از برند سازی محصولات صنایع دستی مناسب با شان ملی و بین المللی و برنامه حوزه های مدیریتی شامل ترویج، تولید و فروش صنایع دستی به بخش خصوصی اختصاص خواهد یافت.


----------------
تمامی حقوق برای میراث ما محفوظ وانتشار مطالب با ذکر منبع بلامانع است

اعلام دیدگاه در مورد این خبر

تنها نظراتی که با حروف فارسی نوشته می شوند قابلیت انتشار خواهند داشت.


کد امنیتی
تازه سازی

حقوق برای پایگاه خبری میراث ما محفوظ و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
طراحی و پشتیبانی:  گروه تکاپو  Favicon1