اخبار پیشنهادی


دوشنبه 95/05/25 | ساعت: 04:07 | کد خبر: 6210 | بازدید: 451488 | سرویس: صنایع دستی | ©
پست الکترونیک
چاپ

مشاور سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: 244 هزار مجوز فعالیت در حوزه صنایع دستی در سه سال فعالیت دولت یازدهم برای اشتغال زنان اعطا شده است.

به گزارش میراث ما به نقل از ایرنا، زهرا سادات احمدزاده  در شهرکرد افزود: طی این مدت 330 هزار مجوز برای ایجاد مشاغل خانگی و کارگاهی در حوزه صنایع دستی به متقاضیان اعطا شده که 75 درصد آن اختصاص به زنان داشته است.

وی ارتقای معیشت زنان در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی را از مهمترین اهداف این سازمان اعلام کرد و گفت: تغییر در نوع عرضه محصولات صنایع دستی با طراحی های جدید، ایجاد بازارچه های داخلی، تقویت بازارهای رقابتی و تشویق تولیدکنندگان برای تولید محصولات به روز و متناسب با نیازهای جامعه از جمله فعالیت های این سازمان در سه سال گذشته است.

به گفته احمدزاده، رسمیت بخشی و اصالت بخشی به تولیدات خانگی از مهمترین اقدام های این سازمان در راستای حمایت از مشاغل خانگی و تحقق اقتصاد مقاومتی است. 

مشاور امور بانوان و خانواده سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری همچنین از ورود زنان به یک پنجم طرح های گردشگری کشور خبر داد و گفت: حدود یک هزار و 650 طرح گردشگری در کشور درحال اجراست و ورود زنان به این حوزه نسبت به سال های گذشته پررنگ تر بوده است.

احمدزاده با اشاره به اعطای تسهیلات ویژه به طرح هایی که در راستای اقتصاد دانش بنیان باشد، خاطرنشان کرد: در دولت یازدهم در هر سه حوزه میراث فرهنگی و تغییر کاربری اماکن تاریخی و گردشگری، صنایع دستی و مشاغل خانگی تسهیلات خوبی در اختیار متقاضیان قرار داده می شود.


----------------
تمامی حقوق برای میراث ما محفوظ وانتشار مطالب با ذکر منبع بلامانع است

اعلام دیدگاه در مورد این خبر

تنها نظراتی که با حروف فارسی نوشته می شوند قابلیت انتشار خواهند داشت.


کد امنیتی
تازه سازی

حقوق برای پایگاه خبری میراث ما محفوظ و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
طراحی و پشتیبانی:  گروه تکاپو  Favicon1