اخبار پیشنهادی


سه شنبه 95/06/23 | ساعت: 04:21 | کد خبر: 6242 | بازدید: 451768 | سرویس: صنایع دستی | ©
پست الکترونیک
چاپ

نخستین و منحصرترین مجتمع دائمی نمایشگاهی از کالاهای صنایع دستی ایرانی در شهر لایدندورپ کشور هلند توسط معاون رئیس جمهوری گشایش یافت.

به گزارش میراث ما به نقل از ایرنا، اولین و منحصرترین مجتمع دائمی نمایشگاهی صنایع دستی ایرانی در هلند توسط بخش خصوصی با مدیر عاملی مازیار تشکری تیمجانی توسط معاون رئیس جمهوری افتتاح شد. 

در این مراسم مسعود سلطانی فر رئیس سازمان میراث فرهنگی، بهمن نامورمطلق معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی، علیرضا جهانگیری سفیر ایران در هلند، فرهاد شریف معاون امور بین الملل اتاق بازرگانی ایران و شهرداران شهرهای لاهه، آمستردام، لیدن، رایزویک، واستار و لایدندورپ، همچنین سفرای کشورهای مختلف و چند تن از روسای دانشگاهها و کالج و مقامات هلندی و ایرانی حضور داشتند.

سلطانی فر در این مراسم با اشاره به شرایط ایجاد شده پس از توافق هسته ای تاکید کرد: دولت جمهوری اسلامی ایران بر آن است تا با فعال کردن صاحبان تجارت و صنعت و نیز فعالان عرصه های فرهنگی، روابط اقتصادی و تجاری و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران و هلند را بهبود بخشیده و به دور از مناقشات و جنجال های سیاسی کشورهایی که منافع خود را در تحریم ایران می بینند، زمینه رشد و شکوفایی هرچه بیشتر روابط فرهنگی و اقتصادی ایران و اتحادیه اروپا به ویژه ایران و هلند را رقم بزند. 

سلطانی فر اضافه کرد: دو کشور ایران و هلند از دیرباز روابط حسنه ای داشته اند و هم اکنون نیز هیچ محدودیتی در توسعه همکاری های سیاسی، اقتصادی و فرهنگی خود ندارند. ما بر این باوریم که گشایش مرکز تجاری - فرهنگی ایران و هلند گام بزرگی در این راستا محسوب شده و می تواند ابتکار عملی برای همکاری های آتی با کشور هلند و نیز سایر کشورهای عضو اتحادیه اروپا باشد.

در این مراسم سفیر ایران در هلند نیز افتتاح مرکز تجاری ایران و هلند را بزرگترین رویداد در چارچوب گسترش مناسبات اقتصادی ، صنایع دستی و گردشگری فی مابین دو کشور دانست و آن را اولین مرکز تجاری صنایع دستی در قلب اروپا برشمرد.

جهانگیری همچنین از رویکرد دولت یازدهم به منظور ایجاد زمینه های لازم برای همه بخش ها در راستای توسعه اقتصادی با استفاده از ارتباطات بین المللی تقدیر و تشکر کرد. 

وی با اشاره به نقش و اهمیت ارتباطات بین بانکی در سرمایه گذاری و تجارت بین دو کشور، بر لزوم همکاری نزدیک تر بانک های دو کشور در پیشبرد اهداف صادراتی تاکید کرد. 

تشکری مدیرعامل این مرکز نیز در توضیحاتی در خصوص این مرکز تجاری گفت: این مجتمع بزرگ که پیام آور نماد و فرهنگی ایرانی در خارج از کشور می باشد به مساحت 3600 متر مربع در دو طبقه شامل فضای فروشگاهی به مساحت یکهزار متر مربع، انبارهای مسقف، دفاتر تجاری و اداری، سالن جلسات و سمینارها، گالری، شو روم دائمی از کالای صنایع دستی ایرانی، مبلمان و فرش، کارگاههای آموزشی، رستوران، پارکینگ و بارانداز است.

وی تاکید کرد: این اتفاق با حمایت های همه جانبه سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به ویژه معاونت صنایع دستی، اتحادیه مبلمان با دریافت مشاوره از تجار و بازرگانان هلندی فراهم شده است.


----------------
تمامی حقوق برای میراث ما محفوظ وانتشار مطالب با ذکر منبع بلامانع است

اعلام دیدگاه در مورد این خبر

تنها نظراتی که با حروف فارسی نوشته می شوند قابلیت انتشار خواهند داشت.


کد امنیتی
تازه سازی

حقوق برای پایگاه خبری میراث ما محفوظ و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
طراحی و پشتیبانی:  گروه تکاپو  Favicon1