اخبار پیشنهادی


یکشنبه 95/07/11 | ساعت: 01:31 | کد خبر: 6251 | بازدید: 451537 | سرویس: صنایع دستی | ©
پست الکترونیک
چاپ

مدیرکل بازرگانی سازمان میراث فرهنگی گفت: تلاش داریم تا سهم صنایع دستی و هنرهای سنتی را در سبد خانوارهای ایران افزایش دهیم.

به گزارش میراث ما به نقل از خبرگزاری فارس، پویا محمودیان در مراسم افتتاح بازارچه صنایع دستی و هنرهای سنتی عودلاجان گفت: مدل مشارکتی 3 ضلعی بین میراث فرهنگی، شهرداری تهران و کسبه بازار عودلاجان باعث شده تا اولین بازارچه دائمی صنایع دستی و هنرهای سنتی در کشور افتتاح شود هرچند که سابقه چندصدساله در این امر داریم.

وی تصریح کرد: تلاش داریم تا سهم صنایع دستی و هنرهای سنتی را در سبد خانوارهای ایران افزایش دهیم.

محمودیان اظهارداشت: معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بارها شخصاً روند بازسازی و احیاء بازارچه عودلاجان را پیگیری می‌کردند و برای همین منظور امروز وی شخصاً برای افتتاح این بازارچه حضور پیدا کرده است.

در این مراسم مهدی چمران رئیس شورای شهر تهران هم اظهار امیدواری کرد مسیر فعلی احیا و بازسازی بافت‌های تاریخی و فرهنگی در شهر تهران ادامه پیدا کرده و به بافت مسکونی این منطقه تسری پیدا کند.

همچنین عابد ملکی شهردار منطقه 12 تهران نیز در این مراسم از کسبه و مسئولان کشور خواست در نگهداری این بازارچه برای جذب توریست و گردشگر تلاش کرده و اینگونه الگوها توسعه پیدا کند.

وی با بیان اینکه احیاء و بازسازی بازارچه عودلاجان قدم دیگری در راستای پروژه ارتقای کیفیت زندگی در شهر تهران بوده است، گفت: ادامه پروژه این بازارچه در شمال و غرب این منطقه آغاز شده و قرار است الگوی این پروژه مشارکتی در جنوب بازار تهران ادامه پیدا کند.

وی در پایان اظهار امیدواری کرد رونق این بازارچه و توسعه آن به بافت‌های فرسوده اطراف بازارچه عودلاجان رونق خوبی را دهد.


----------------
تمامی حقوق برای میراث ما محفوظ وانتشار مطالب با ذکر منبع بلامانع است

اعلام دیدگاه در مورد این خبر

تنها نظراتی که با حروف فارسی نوشته می شوند قابلیت انتشار خواهند داشت.


کد امنیتی
تازه سازی

حقوق برای پایگاه خبری میراث ما محفوظ و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
طراحی و پشتیبانی:  گروه تکاپو  Favicon1