اخبار پیشنهادی


چهارشنبه 96/06/01 | ساعت: 08:43 | کد خبر: 6399 | بازدید: 454933 | سرویس: صنایع دستی | ©
پست الکترونیک
چاپ

رییس سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری گفت: بیست و هشتمین نمایشگاه صنایع دستی تهران نقش مهمی در اشتغالزایی و درآمدزایی دارد.

به گزارش میراث ما به نقل از ایرنا، علی اصغر مونسان بعد از ظهر چهارشنبه در حاشیه افتتاح بیست و هشتمین نمایشگاه ملی صنایع دستی تهران که در محل دائمی نمایشگاه بین المللی تهران برگزار شد در گفت وگو با خبرنگار فرهنگی ایرنا اظهار داشت: نمایشگاه محلی برای ارائه آخرین دستاوردها و ایجاد بازار صنایع دستی برای صنعتگران در این حوزه است.

وی گفت: این نمایشگاه کمک بسیار شایانی به صنعتگران و سرمایه گذاران در این حوزه خواهد کرد.

مونسان افزود: یکی دیگر از مزیت های نمایشگاه به نمایش در آوردن محصولات و تولیدات هموطنان در اقصی نقاط کشور است که با حضور خود به هنرنمایی و معرفی آثار و تولیدات خواهند پرداخت.

بیست و هشتمین نمایشگاه ملی صنایع دستی تهران از امروز به مدت یک هفته تا هفتم شهریورماه در محل دائمی نمایشگاه های تهران همه روزه از ساعت 10 صبح تا ساعت 18 برای بازدید علاقه ممندان دایر می باشد.

مدیرکل دفتر صادرات صنایع دستی درباره این نمایشگاه توضیح داده بود: نمایشگاه با هدف معرفی رشته های مختلف و محصولات متنوع صنایع دستی در فضایی نزدیک به پنج هزار متر مربع در سه سالن 8 ، 9 و 25 و همچنین 10 چادر عشایری دایر است.

پویا محمودیان گفت: برای هنرمندان استان اصفهان یک جمعه بازار و برای هنرمندان تبریز و یزد دو هزار و 18 متر مربع فضای اختصاصی در نظر گرفته شده است.

وی گفت: هنرمندان 75 روستای طرح گردشگری از سراسر کشور به طور رایگان در این نمایشگاه حضور یافته اند و آثار دستی خود را برای فروش عرضه کرده اند.
همچنین بنا بر این گزارش غرفه صنایع دستی ویژه کودکان برای آموزش چاپ دستی روی پارچه ، معرق ، خاتم ، سفالگری ، حصیربافی و همچنین نقاشی روی شیشه توسط مربیان کودک برای آشنایی کودکان با صنایع دستی ارایه شده است.

در نمایشگاه بیست و هشتم صنایع دستی تهران هنرمندان 31 استان محصولات تولیدی خود را به معرض دید عموم گذاشته اند.


----------------
تمامی حقوق برای میراث ما محفوظ وانتشار مطالب با ذکر منبع بلامانع است

اعلام دیدگاه در مورد این خبر

تنها نظراتی که با حروف فارسی نوشته می شوند قابلیت انتشار خواهند داشت.


کد امنیتی
تازه سازی

حقوق برای پایگاه خبری میراث ما محفوظ و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
طراحی و پشتیبانی:  گروه تکاپو  Favicon1