اخبار پیشنهادی


چهارشنبه 94/03/27 | ساعت: 11:12 | کد خبر: 5915 | بازدید: 452162 | سرویس: صنایع دستی | ©
پست الکترونیک
چاپ

نمایشگاه صنایع دستی به محلی برای رویش و ابداع رشته های جدید صنایع دستی تبدیل شده که این موضوع بسیار دلگرم کننده است.

به گزارش میراث ما؛ بهمن نامور مطلق، در چهارمین روز از بیست و پنجمین نمایشگاه ملی وچهارمین نمایشگاه بین المللی صنایع دستی از حضور بی سابقه مردم و علاقه مندان در این نمایشگاه خبر داد و گفت: استقبال بی سابقه مردم از این نمایشگاه باعث دلگرمی هنرمندان و صنعتگران است.

معاون صنایع دستی افزود: غرفه های صنایع دستی در کنار فروش و عرضه تولیدات خود، کارگاههای زنده تولید صنایع دستی دارند و مردم را با نحوه ساخت محصولات خود آشنا میکنند.

وی با اشاره به اینکه کشور ما یکی از کشورها باسابقه و بااصالت در حوزه صنایع دستی است، یادآور شد: صیانت از رشته های قدیمی صنایع دستی در دو سال اخیر مورد توجه بیشتری قرار گرفته و همین امر موجب فعالیتهای بیشتر هنرمندان و صنعتگران شده است.

نامورمطلق تصریح کرد: ما در این نمایشگاه شاهد رویش و ابداع رشته های جدید صنایع دستی هستیم که این موضوع بسیار دلگرم کننده است.

معاون صنایع دستی با بیان اینکه استقبال مردم و هنرمندان در نمایشگاه موجب تفاهم و تلاقی تفکر این دو قشر میشود، اضافه کرد: یکی از مشکلات حوزه صنایع دستی در نظر نگرفتن سلیقه و خواست مصرف کنندگان در تولید این آثار بود، ارتباط چهره به چهره مردم و تولیدکنندگان در این نمایشگاه شرایطی مناسبی را برای ارتباط این دو قشر فراهم آوره است.

وی یادآور شد: شناختی که در اینگونه نمایشگاهها بین تولیدکنندگان ومصرف کنندگان ایجاد میشود نقش موثری در تولید صنایع دستی مطابق با زندگی امروزی دارد، همچنین این شناخت باعث می شود صنایع دستی که در گذشته فقط نوستالژیک بودند به صنایع دستی مصرفی تبدیل شود.

نامورمطلق با یان اینکه نمایشگاه صنایع دستی برخلاف سالهای گذشته، تولید محور است، ادامه داد: امسال برای نخستین بار بخش تجاری با قوت بسیاری در این نمایشگاه حضور دارند، یکی دیگر از تفاوتهای این نمایشگاه نسبت به سالهای گذشته، وجود فروشگاههای مجازی و فروشگاه سیار در این نمایشگاه است.


----------------
تمامی حقوق برای میراث ما محفوظ وانتشار مطالب با ذکر منبع بلامانع است

اعلام دیدگاه در مورد این خبر

تنها نظراتی که با حروف فارسی نوشته می شوند قابلیت انتشار خواهند داشت.


کد امنیتی
تازه سازی

حقوق برای پایگاه خبری میراث ما محفوظ و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
طراحی و پشتیبانی:  گروه تکاپو  Favicon1