اخبار پیشنهادی


چهارشنبه 94/03/27 | ساعت: 11:06 | کد خبر: 5916 | بازدید: 451909 | سرویس: صنایع دستی | ©
پست الکترونیک
چاپ

کیفیت صنایع دستی ایران بسیار بیشتر از حد انتظار است رئیس منطقه آسیا و اقیانوسیه شورای جهانی صنایع دستی گفت: کیفیت و ارزش صنایع دستی ایران بسیار بیشتر از حد انتظار است.

به گزارش میراث ما؛ غدا هیجاوی که برای دومین بار برای بازدید از نمایشگاه صنایع دستی در محل نمایشگاههای دائمی تهران حضور یافته بود، افزود: صنایع دستی ایران کیفیت بسیار بالایی دارد و این آثار و تولیدات باید با دقت بسیار زیادی حفاظت و صیانت شود.

وی یادآور شد: حمایت از هنرمندان صنایع دستی باید با سرعت بیشتری در دستور کار سازمان میراث فرهنگی قرار گیرد تا هنرهای سنتی و صنایع دستی برای نسلهای آینده باقی بماند.

هیجاوی با اشاره به اینکه کیفیت و ارزش صنایع دستی ایران در جهان شناخته شده است، افزود: ابتکار و نوآوری یک وجه قالب نمایشگاه صنایع دستی است.

رئیس منطقه آسیا و اقیانسیه شورای جهانی صنایع دستی اضافه کرد: سازمان میراث فرهنگی جمهوری اسلامی ایران باید زمینه حضور هنرمندان و صنعتگران ایرانی را در نمایشگاههای بیشتری فراهم کند تا مردم دنیا از این تولیدات بهره مند شوند.

وی افزود: حضور در نمایشگاهها این فرصت را به وجود می آورد تا هنرمندان کشورها با فرهنگهای مختلف که در کنار یکدیگر قرار میگیرند از هنر و خلاقیت یکدیگر بهره بگیرند.

هیجاوی در پایان از سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به عنوان متولی برگزاری نمایشگاه صنایع دستی تقدیر کرد.


----------------
تمامی حقوق برای میراث ما محفوظ وانتشار مطالب با ذکر منبع بلامانع است

اعلام دیدگاه در مورد این خبر

تنها نظراتی که با حروف فارسی نوشته می شوند قابلیت انتشار خواهند داشت.


کد امنیتی
تازه سازی

حقوق برای پایگاه خبری میراث ما محفوظ و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
طراحی و پشتیبانی:  گروه تکاپو  Favicon1