اخبار پیشنهادی


سه شنبه 93/03/13 | ساعت: 12:58 | کد خبر: 5162 | بازدید: 453249 | | © حسینی پارسا
پست الکترونیک
چاپ

این یک واقعیت است، طبیعیست که دو پادشاه در یک اقلیم نخواهند گنجید مگر آنکه به حکم همان مثل معروف دو روحانی پیش نماز که هنگام نماز در مسجد حاضرند و روحانی بزرگ تر و یا عالم تر و یا حتا زیبا تر ارجعیت پیش نمازی بر دیگری دارد. یک طوری با یکدیگر کنار بیایند!

میراث ما / حسینی پارسا: و واقعیت اسف بار تر آنکه در این اوضاع نابسامان پیرامون میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری که مدت ها درگیر و دار سوء مدیریت بوده و به قول دولتمردان جدید حسابی لگد کوب شده، یک مدیر تصمیم می گیرد مدیر زیر دستش که از قضا ید بیضایی در حوزه ی تخصصی خود دارد را عزل کند و کار را آنطور که خود صلاح می داند پیش برد! بی آنکه توجه حکیمانه و مدبرانه ای به موقعیت زمانی و شرایط حاکم بر محدوده ی مدیریتی خود داشته باشد.

آنگونه که مشخص است، روی سخن با معاونت صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی است که این روزها بواسطه ی عزل ناگهانی یکی از مدیران کل اش در رسانه ها خبر ساز شده است. و این عزل آنجا مهم جلوه می کند که تا نمایشگاه مهم روز جهانی صنایع دستی چند روزی بیشتر باقی نیست و بنظر می رسد عزل سید مصطفی قاسمی که خود پیشتر نخستین معاون صنایع دستی کشور بوده و گفته می شود عملکرد خوبی هم داشته اما توسط اسفندیار رحیم مشایی عزل شده است، بی ربط به نمایشگاه صنایع دستی 20 خرداد امسال نبوده است.

به نقل از رسانه ها گویا قاسمی با نحوه ی برگزاری یک مناقصه آن هم در یک روز نیمه تعطیل! و البته موارد دیگری در خصوص نحوه ی برگزاری نمایشگاه 20 خرداد اعتراض ماهوی داشته که گویا به طبع رئیس خوش نیامده و در نهایت مسئله ی نگنجیدن دو پادشاه در یک اقلیم موجب عزل یک پادشاه توسط پادشاه دیگر شده است!

پر واضح است عزل یک مدیرکل دست اندرکار در آستانه ی برگزاری مهمترین رویداد صنایع دستی کشور و البته تنها پس از 8 ماه از انتصاب وی، آن هم در دولت تدبیر و امید و از همه مهمتر در سازمانی که به تازگی رئیس جدید بخود دیده و بصورت عادی در مظان انتقاد است امری عادی جلوه نمی کند، مضاف آنکه مدتی است زمزمه هایی با مضون ارتقاء قاسمی به سطوح بالاتر در سازمان میراث فرهنگی وجود داشته است! آیا براستی این عزلِ ناگهانی ارتباطی با زمزمه های اخیر داشته است؟ و اگر اینطور نیست چه لزومی دارد معاون صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی یکی از موثرترین مدیران کل خود را در این زمان حساس عزل نماید؟ منظور نگارنده اصلا طرح توطئه و یا اتهام نیست بلکه تنها اشاره ای است به آنچه که به احتمال زیاد ممکن است در اذهان اهالی صنایع دستی شکل بگیرد...

مسئله ی دیگر، این جنگ رسانه ای است! برخی رسانه ها به عزل قاسمی انتقاد کرده و خواستار پاسخگویی معاون صنایع دستی شده اند و برخی دیگر با نسبت دادن شخص مدیرکل عزل شده به مشایی سعی بر به حاشیه راندن وی داشته اند!  انتقاد به عزل یک مدیرکل که 8 ماه پیش منصوب همین دولت بوده است! سوال برانگیز بوده و قطعا برآمده از رسالت هر رسانه ای است اما حاشیه سازی برای وی چه هدفی را دنبال می کند؟!  آیا براستی شرایط کنونی سازمان میراث فرهنگی، بخصوص جامعه ی رنج دیده و لگد کوب شده ی صنایع دستی کشور توانایی تاب آوردن در این گونه مسائل بی اهمیت را دارد؟!  بهتر نبود با تکیه بر مشی اعتدالی و مدبرانه ای که این روزها شعار اساسی دولت است اختلافات احتمالی را میان خودمان حل می کردیم؟؟!

با امید روزهای بهتر
----------------
تمامی حقوق برای میراث ما محفوظ وانتشار مطالب با ذکر منبع بلامانع است

اعلام دیدگاه در مورد این خبر

تنها نظراتی که با حروف فارسی نوشته می شوند قابلیت انتشار خواهند داشت.


کد امنیتی
تازه سازی

حقوق برای پایگاه خبری میراث ما محفوظ و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
طراحی و پشتیبانی:  گروه تکاپو  Favicon1