اخبار پیشنهادی

سرویس استانها

مرکز میراث ناملموس تهران با همکاری شهرداری شیراز پنجمین نشست سالانه‌ هماهنگی مراکز مقوله‌ 2 سازمان علمی، آموزشی و فرهنگی ملل متحد ( یونسکو) در موضوع میراث فرهنگی ناملموس را 19 تا 21 شهریور برگزار می‌کند.
29
مدیرکل میراث فرهنگی استان اصفهان گفت: تمام جاذبه‌هایی که در مناطق روستایی از جمله سنت‌ها، آیین‌ها، آداب و میراث ناملموس وجود دارد، می‌تواند نقش بسیار مهمی را به عنوان یک جاذبه در توسعه صنعت گردشگری ایفا کند.
Chogan
صنعت گردشگری استان اصفهان پس از برجام روی ریل رونق و توسعه قرار گرفت اما زیرساخت های آن بویژه در بخش اقامت و اسکان جوابگوی گردشگران و تورهای گردشگری نیست.
Esfahan 10
"نظر قانون میراث جهانی را برای گازرسانی به روستای بهمن‌آباد دره شهر در استان ایلام نمی‌دانم، تنها کاری که کردیم گرفتن تعهد ثبتی از مردم روستا بود."
Dareh Shahar
مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری استان اصفهان از تصویب پیشبرد روند ثبت جهانی ابیانه در جلسه شورای راهبردی پایگاه میراث فرهنگی این روستای تاریخی خبر داد.
Neshat Abniyeh
مشاور و مدیر طرح و برنامه معاونت صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور گفت: امروزه هنر و صنعت نساجی در استان یزد، از اصیل‌ترین، سودآورترین و پیشتازترین صنایع محسوب می‌شود به طوری که این استان را دومین کانون نساجی کشور ساخته است.
Morad Khani
مدیر پایگاه شهر تاریخی یزد اعلام کرد: در راستای ارسال پرونده بافت تاریخی شهر یزد جهت ثبت در فهرست جهانی یونسکو، اقدامات نهایی در حال اجراست.
Yazd Pic
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان گفت: جزئیات جدیدی از سازه تاریخی که دیروز در زیر مسجد امام این شهر کشف شد، به دست آمد.
Sazeh
مدیرکل میراث فرهنگی کرمان گفت: پس از سرمایه گذاری در هتل کپری قلعه گنج، سرمایه گذاری دیگری در حوزه گردشگری با اعتبار هزار میلیارد تومان در منطقه هنزای انجام می شود.
Vafaee
مدیرکل میراث فرهنگی استان فارس خواستار فراهم شدن زیر ساخت های ایجاد بانک جامع اطلاعات گردشگری فارس شد.
Amiri
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری چهارمحال و بختیاری گفت: تعداد آثار تاریخی و فرهنگی اعم از صنایع‌دستی، میراث فرهنگی و گردشگری موجود در استان نزدیک به 2 هزار و 500 مورد است.
Logoo
108 اثر و بنای تاریخی استان یزد با تایید کارشناسان شورای ثبت آثار تاریخی، در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسید.
Yazd 2
مدیر و سرمایه گذار اولین موزه خصوصی موسیقی ایران گفت: اصفهان مهد هنر و موسیقی ایران است و سال‌ها جای خالی یک موزه موسیقی در این شهر هنر پرور احساس می‌شد.
Mozeh Esfahan
معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی خراسان‌شمالی گفت: 21 اثر صنایع دستی استان مهر اصالت ملی را دریافت کرد.
Sanaye Dasti 9
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی آثار به ثبت رسیده در فهرست آثار ملی کشور تحت عنوان آیین‌های عاشورایی محرم را 12 میراث معنوی عنوان کرد.
Sabte Meli
مدیر انجمن دوست‌داران میراث فرهنگی فارس گفت: دفتر کمیسیون ملی یونسکو 24 مرداد در شیراز راه‌اندازی می‌شود.
Pic 5
روش ساخت «دوهتو لوک» به معنای دخترک، نام بومی عروسک‌های بومی جزیره قشم از استان هرمزگان در فهرست میراث ناملموس ثبت می‌شود.
Gheshm
مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی گفت: احیای جاده ابریشم حداکثر به 10سال زمان نیاز دارد.
Jadeh Abrisham
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان سمنان، گفت: این اداره کل مخالف عبور سومین خط ریلی از محوطه تاریخی تپه‌حصار دامغان است.
Semnan
مدیرکل میراث فرهنگی اصفهان اعلام کرد: تا پایان سال 94 ایوان عالی قاپو و تا پایان سال 95 گنبد مسجد امام از حصار داربستها خارج می شود.
Ali Ghapo
معاون گردشگری استان گیلان با اعلام این‌که خانه‌های استیجاری غیرمجاز در این استان سه تا چهار برابر خانه‌های مجاز است‌، گفت: اگر همین خانه‌های غیرمجاز نبودند مردم مجبور بودند در خیابان چادر بزنند، آن‌وقت باید در انتظار معضلات اجتماعی،‌ امنیتی و زیست محیطی بیشتری می‌بودیم.
Vila
همایش مرمت‌گران میراث ماندگار، با هدف تجلیل و قدردانی از استادکاران معماری سنتی و فعالان عرصه مرمت و بازسازی خانه‌های تاریخی، برای اولین‌بار در کشور در شیراز برگزار خواهد شد.
Pic 9
طرح تفریحی گردشگری ایران مینیاتوری در سال ۹۴ اجرایی می شود و در این طرح قرار است نقشه ایران به صورت کامل در یک زمین چند هکتاری در جوادآباد ورامین پیاده می شود.
Takht Jamshid
مدیر کل میراث فرهنگی استان خراسان رضوی گفت: مناطق ییلاقی مانند طرقبه، شاندیز‌ و آرامگاه فردوسی به عنوان نماد ملیت و هویت ایرانی‌، بعد از حرم امام‌رضا(ع) بیشترین بازدیدکننده را دارند که تقریبا اکثر گردشگران ایرانی و خارجی از این مناطق دیدن می‌کنند.
Ferdowsi
یزد امسال در حالی به عنوان دومین شهر گردشگرپذیر کشور معرفی شد که هنوز از کمبود تخت‌های اقامتی رنج می‌برد و اکنون استفاده از فرصت طلایی صنعت سبز گردشگری در گرو توسعه زیرساخت‌های این بخش است.
Yazd2
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان همدان گفت: لباس دوران مادها به عنوان نماد همدان معرفی شود.
Hamedan 1
همزمان با 22 بهمن سالروز پیروزی انقلاب اسلامی عملیات ساخت دهکده گردشگری بوشهر در حاشیه بزرگراه امام علی (ع) این شهر طی آیینی با حضور امام جمعه و استاندار بوشهر آغاز شد.
Boshehr
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی گردشگری استان اصفهان گفت : ایجاد تحول در بخش میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از سیاستهای دولت تدبیر و امید است و سفر رییس جمهوری و هیات دولت به نصف جهان، سرآغاز این تحولات است .
Allahyari
وقتی زلزله خانه‌های کاشان را خراب کرد و عبدالرزاق خان، ناجی احیاگر آنها شد، شاید خودش هم فکر نمی‌کرد چند سال بعد منزل او هم به یکی از ویرانه‌های این شهر تبدیل شود.
Kasahn 6
بازاریان یزد در نشست مشورتی پایگاه میراث فرهنگی شهر تاریخی یزد با کسبه بازار مواردی نظیر امنیت بازار، نداشتن پارکینگ مناسب، سیستم گرمایشی و سرمایشی نامناسب، سرویس بهداشتی نامناسب و سیستم نامناسب اطفای حریق در بازار را مطرح کردند که مورد بررسی قرار گرفت.
Bazar Yazd
معاون صنایع دستی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان خواستار تبدیل شدن میدان نقش جهان به پایگاه ملی تجارت صنایع دستی شد.
Esfahan Naghshe Jahan.1
شش اثر تاریخی غیرمنقول در استان آذربایجان غربی در کمیته ثبت میراث فرهنگی ناملموس کشور در ردیف آثار ملی قرار گرفت.
Arm Miras
مدیر پایگاه جهانی باغ های تاریخی ایران گفت: افزایش ضریب ماندگاری گردشگر موجب توسعه پایدار این صنعت می شود.
Kashan
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان لرستان از در اختیار دادن زمین رایگان و حذف هر گونه عوارض برای هتل‌سازان چهار و پنج ستاره خبر داد.
Hotel Lorestan
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان‌غربی از برگزاری جشنواره گردشگری زمستانی در دهم بهمن ماه خبر داد.
Azarbayejan Gharbi
بررسی پرونده‌ی حفاران غیرمجاز شهرستان کنگاور در کرمانشاه منتسب به برخی مسئولان میراث فرهنگی این شهر، در دست بررسی است.
Kangavar
رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آبادان از ثبت موزه آبادان در فهرست میراث ملی خبر داد.
Abadan
فرماندار پاسارگاد گفت: یکی از راهکارهای مهم و اساسی در زمینه رفع مشکل اشتغال، استفاده از ظرفیت‌های گردشگری و صنایع‌ دستی در این شهرستان است.
Pasargad
معاون میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان گفت: در کاوش‌های صورت گرفته در محوطه باستانی شهرسوخته، باستان‌شناسان به انبار پارچه دسترسی پیدا کردند.
Shahr Sokhte
معاون گردشگری میراث فرهنگی استان کرمان با اشاره به استانداردسازی هتل‌های کرمان گفت: 35 درصد ظرفیت اتاق‌های هتل‌های کرمان شامل هتل پارس، ارگ جدید، هتل‌های جهانگردی بم، ماهان، رفسنجان و سیرجان این فرآیند را طی کردند.
Arm Miras
نخستین نمایشگاه تخصصی صنایع‌دستی اقلیم مازندران با حضور هنرمندان استان‌های مختلف در ساری گشایش یافت.
Mazandaran
معاون استاندار یزد بر ثبت جهانی بافت تاریخی شهر یزد به عنوان عاملی برای حفظ اصالت و هویت شهر و ماندگاری بافت تاریخی تاکید کرد.
Yazd 3
مسوولان و کارشناسان استان گلستان امیدوارند با اجرایی شدن مصوبه دولت در تبدیل آشوراده به قطب گردشگری، تنها جزیزه ایرانی دریای خزر به نگین و عروس منطقه تبدیل به کانون توجه گردشگران تبدیل شود.
Ashoradeh
مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد از تشکیل پایگاه بین‏‏‌المللی دیجیتال اسناد تاریخی یزد خبر داد.
Yazd
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گیلان گفت: ممنوعیت ورود و عرضه کالاها و صنایع دستی بی کیفیت خارجی در شهرک تاریخی ماسوله در دستور کار قرار دارد.
Masoleh
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان از پیگیری تخریب، بازسازی و ثبت «آب‌انبار محمدخانی» خبر داد.
Ab Anbar 2
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری فارس از کشف و شناسایی 65 اثر باستان‌شناسی در بررسی‌های باستان‌شناسی بخش کردیان شهرستان جهرم در سال جاری خبر داد.
Arm Miras
مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اصفهان گفت : مشکل اساسی میراث فرهنگی کمبود اعتبار نیست بلکه نبود ساز و کار لازم برای انجام ماموریت های سازمان در سه حوزه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری است.
Esfahan Miras Farhangi
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان اردبیل گفت: باید بتوانیم قابلیت‌های گردشگری موجود در مناطق شمالغرب کشور را در سطح ملی معرفی کنیم.
Logo Miras
معاون استا‌ن‌ها، حقوقی و مجلس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در آیین افتتاحیه اداره میراث فرهنگی، صنایع دسنی و گردشگری اهواز گفت: در مجلس شورای اسلامی فراکسیون صنایع دستی نداشتیم و با تمایل نمایندگان محترم و درخواست ما، خوشبختانه فراکسیون صنایع‌دستی هم دارد شکل می‌گیرد.
Sanaye Dasti 3
حقوق برای پایگاه خبری میراث ما محفوظ و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
طراحی و پشتیبانی:  گروه تکاپو  Favicon1