اخبار پیشنهادی


یکشنبه 93/10/21 | ساعت: 07:46 | کد خبر: 5677 | بازدید: 452318 | سرویس: استانها | ©
پست الکترونیک
چاپ

فرماندار پاسارگاد گفت: یکی از راهکارهای مهم و اساسی در زمینه رفع مشکل اشتغال، استفاده از ظرفیت‌های گردشگری و صنایع‌ دستی در این شهرستان است.

به گزارش میراث ما به نقل از خبرگزاری فارس، مرتضی وصالی در جلسه شورای اشتغال و سرمایه‌گذاری این شهرستان اظهار کرد: اساسی‌ترین موضوع مورد بحث در سطح کشور، اشتغال و معضل بیکاری است و در صورت سهل‌انگاری، خانواده‌ها و اجتماع با ناهنجاری‌های بسیاری روبه‌رو خواهند شد.

وی رسالت اعضای کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری را خطیر دانست و افزود: همگی ما در قبال حقوقی که دریافت می‌کنیم و جایگاهی که به ما سپرده ‌شده است باید وظایف خود را به نحو احسن انجام داده و برای رفع مشکلات مردم گام مؤثر برداریم.

مدیریت ارشد شهرستان پاسارگاد در ادامه با مهم دانستن جایگاه مراکز علمی و آموزشی در فرایند توسعه و ایجاد اشتغال گفت: انتظار می‌رود مراکز آموزشی به ‌ویژه دانشگاه‌ها در زمینه ارائه مشاوره‌های لازم در مورد اشتغال و تجاری کردن دستاوردهای جوانان به ‌واسطه ارتباط مستمر با مجموعه‌های کارآفرین استانی نسبت به ترغیب دانشجویان اقدام کنند. 

وصالی در ادامه مدرک‌گرایی ناامیدانه را یکی از معضلاتی دانست که گریبان‌گیر دانشجویان شده است و ادامه داد: دانشگاه‌ها باید با ایجاد بستر مناسب برای بروز کردن استعدادها و توانمندی دانشجویان خلاق گام‌های مؤثری بردارند.

وی یکی از راهکارهای مهم و اساسی در زمینه رفع مشکل اشتغال را استفاده از ظرفیت‌های گردشگری و صنایع ‌دستی در این شهرستان دانست و اضافه کرد: بارور کردن و تجاری‌سازی صنایع‌دستی اصیل و فاخر ایرانی با برطرف شدن نقاط ضعف در این حوزه از جمله اصلاح فرهنگ کار و ایجاد درآمد میسر خواهد شد.

وصالی اظهار امیدواری کرد؛ در ایام نوروز شاهد تغییرات محسوس کیفی و کمی در تولیدات صنایع ‌دستی و نظام‌مند کردن این فرایند برای عرضه مطلوب به میهمانان نوروزی باشیم.

فرماندار پاسارگاد راه‌اندازی مرکز مشاوره و کارآفرینی را امری ضروری دانست و تصریح کرد: ایجاد این مرکز با هدف توجیه سرمایه‌گذاران در راستای نحوه سرمایه‌گذاری، تولید پایدار، بازاریابی سودآور، کسب‌وکار و ایجاد اشتغال پایدار و درآمدزا را به همراه خواهد داشت.

وصالی خاطرنشان کرد: راه‌اندازی هوشمندانه مرکز رشد در راستای حمایت از ایده‌های نخبگان و صنایع دانش‌بنیان از دیگر راهبردهای حوزه اشتغال در پاسارگاد است.

 ----------------
تمامی حقوق برای میراث ما محفوظ وانتشار مطالب با ذکر منبع بلامانع است

اعلام دیدگاه در مورد این خبر

تنها نظراتی که با حروف فارسی نوشته می شوند قابلیت انتشار خواهند داشت.


کد امنیتی
تازه سازی

حقوق برای پایگاه خبری میراث ما محفوظ و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
طراحی و پشتیبانی:  گروه تکاپو  Favicon1