اخبار پیشنهادی


چهارشنبه 93/10/24 | ساعت: 02:47 | کد خبر: 5691 | بازدید: 452468 | سرویس: استانها | ©
پست الکترونیک
چاپ

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان لرستان از در اختیار دادن زمین رایگان و حذف هر گونه عوارض برای هتل‌سازان چهار و پنج ستاره خبر داد.

 به گزارش میراث ما به نقل از ایسنا، عبدالرضا مهاجری‌نژاد درباره دستاوردهای سفر اخیر رییس میراث فرهنگی به استان لرستان بیان کرد: آقای سلطانی‌فر قول‌هایی درباره گردشگری در سطح استان دادند و تصمیمات خوبی گرفته شد. با توجه به پتانسیل‌هایی که در استان وجود دارد، قرار شد لرستان به عنوان مقصد گردشگری معرفی شود و گردشگرانی که از این استان عبور می‌کنند، 48 تا 72 ساعت اسکان داشته باشند، نه اینکه به عنوان معبر باشیم.

او با اشاره به بحث پیگیری تسهیلات بانکی و ترغیب بخش خصوصی برای سرمایه‌گذاری در گردشگری در سخنان معاون رئیس جمهور گفت: تمام تلاش ما بر این است که بخش خصوصی را وارد بحث گردشگری کنیم. واقعیت این است که حداقل تا دو سال اخیر بخش خصوصی در استان لرستان سرمایه‌گذاری نکرده بود. در حال حاضر سرمایه‌گذاری دولت در هیچ کجای دنیا جواب نمی‌دهد. واقعیت این است که حتی در صنعت نفت هم با اینکه دولت متولی است، بخش خصوصی فعال است. ما هم تصمیم داریم با توجه به جاذبه‌هایی که استان لرستان دارد بخش خصوصی را در زمینه گردشگری ترغیب کنیم.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان لرستان ادامه داد: همچنین ما در جلسه گردشگری استان پیشنهاد حذف عوارض را مطرح کردیم تا کسانی که می‌خواهند هتل‌های چهار یا پنج ستاره در سطح استان بسازند، هم زمین رایگان در اختیارشان قرار بگیرد و هم پرداخت هر گونه عوارض برای آن‌ها ممنوع شود.

او با بیان اینکه این طرح به مرحله تصویب رسیده است، اظهار کرد: در حال حاضر بنیاد مستضعفان یک هتل پنج ستاره در حال ساخت دارد و تسهیلات خوبی در این زمینه گرفته شده، البته این بحث مربوط به مصوبات سفر رئیس جمهور به استان بوده است. ما باید ظرفیت‌های موجود در سطح استان را بشناسیم و درباره برگزاری جشنواره‌های مختلف فکر کنیم، حتی پیشنهاد دادیم در سطح استان یا حتی خارج از کشور شب‌های فرهنگی اجرا کنیم.

مهاجری‌نژاد اضافه کرد: من بارها گفته‌ام، آنقدر جاذبه در سطح استان وجود دارد که در ایران نشناخته شده است و اگر لرستان بارها و بارها غارت شود باز هم منابع دارد و جای سرمایه‌گذاری بسیاری دارد اما متأسفانه کمتر معرفی شده و یکی از وظایف ما معرفی آن است.

او گفت: سرمایه‌گذار نیاز به امنیت دارد. مسئولان استان از جمله قوه قضاییه، استانداری، میراث فرهنگی می‌توانند این امنیت را برای سرمایه گذاران در سطح استان فراهم کنند، از طرفی سرمایه گذار نیاز به امنیتی جدا از برگشت سود سرمایه‌اش دارد. نیروی کار ارزان هم مسئله مهم دیگری است که در استان وجود دارد و نباید فراموش شود.

این مدیر با بیان اینکه تاکنون برخی از سرمایه‌گذاران این حوزه شناسایی شده است، اظهار کرد: در بخش کِشت و صنعت یک سرمایه‌گذار عربستانی داریم که تا 12 بهمن‌ماه بزرگترین مرکز کِشت و صنعت در استان را به بهره‌برداری می‌رساند. در بخش گردشگری درباره دو منطقه نمونه گردشگری آگهی داده‌ایم تا در این زمینه سرمایه‌گذاری کنند. یکی از این مناطق «مخمل کوه» با مساحت 400 هکتار است، بام لرستان هم جزو مناطقی است که سرمایه‌گذاری‌های کلانی در حال انجام است.

مهاجری‌نژاد با بیان اینکه یک‌سری سرمایه‌گذاری ملی داریم، گفت: به دنبال یک‌سری سرمایه‌گذار بین‌المللی هم می‌گردیم. تنها مشکلی که در سال‌های اخیر وجود داشته تا به این روند پی نبریم اتکای ما به بخش دولتی در این منطقه بوده است.----------------
تمامی حقوق برای میراث ما محفوظ وانتشار مطالب با ذکر منبع بلامانع است

اعلام دیدگاه در مورد این خبر

تنها نظراتی که با حروف فارسی نوشته می شوند قابلیت انتشار خواهند داشت.


کد امنیتی
تازه سازی

حقوق برای پایگاه خبری میراث ما محفوظ و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
طراحی و پشتیبانی:  گروه تکاپو  Favicon1