اخبار پیشنهادی


پنج شنبه 95/11/28 | ساعت: 12:33 | کد خبر: 6325 | بازدید: 451581 | سرویس: استانها | ©
پست الکترونیک
چاپ

مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری استان اصفهان از تصویب پیشبرد روند ثبت جهانی ابیانه در جلسه شورای راهبردی پایگاه میراث فرهنگی این روستای تاریخی خبر داد.

به گزارش میراث ما به نقل از ایسنا،فریدون الهیاری  با اشاره به برگزاری جلسه شورای راهبردی پایگاه میراث فرهنگی ابیانه در پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری درباره مصوبات این جلسه اظهار کرد: با تصویب پیشبرد روند ثبت جهانی روستا، تداوم تدابیر اتخاذ شده با همکاری دفتر ثبت جهانی ابیانه نیز در دستور کار قرار گرفت.

او با بیان این‌که بررسی حریم منظر فرهنگی ابیانه از دیگر موضوعات مورد بحث در این جلسه بود، افزود: براساس مصوبات منظومه زیستی ابیانه با تمام متعلقات آن مشتمل بر باغات، منابع آب و کنده‌ها به عنوان عرصه منظر فرهنگی تلقی می‌شود.

او ظرفیت‌های رود دره برزرود و مراتع و منابع زیستی غرب ابیانه در فرایند ثبت جهانی ابیانه را نیز بسیار با اهمیت در این روستای تاریخی دانست و گفت: بر این اساس طرح تأسیسات زیربنایی ابیانه در دستور کار پایگاه قرار خواهد گرفت.

الهیاری تاکید کرد: در راستای مدیریت گردشگری ابیانه و مناطق اطراف، با نگاهی جامع، طرح جامع گردشگری مجموعه شهرستان نطنز و ظرفیت‌های آن در دستور کار قرار خواهد گرفت.

براساس این گزارش، در جلسه شورای راهبردی پایگاه میراث فرهنگی ابیانه، سیدمحمدبهشتی، رییس پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری؛ محمدحسن طالبیان، معاون میراث فرهنگی سازمان میراث فرهنگی و گردشگری و صفاری نماینده مردم نطنز در مجلس شورای اسلامی و مسیولان روستای ابیانه حضور داشتند.----------------
تمامی حقوق برای میراث ما محفوظ وانتشار مطالب با ذکر منبع بلامانع است

اعلام دیدگاه در مورد این خبر

تنها نظراتی که با حروف فارسی نوشته می شوند قابلیت انتشار خواهند داشت.


کد امنیتی
تازه سازی

حقوق برای پایگاه خبری میراث ما محفوظ و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
طراحی و پشتیبانی:  گروه تکاپو  Favicon1