اخبار پیشنهادی


سه شنبه 95/09/23 | ساعت: 10:17 | کد خبر: 6279 | بازدید: 451262 | سرویس: گردشگری | ©
پست الکترونیک
چاپ

معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم گفت: ژئو پارک جزیره قشم با توجه به دریافت میزبانی نشست روسای ژئوپارک های یونسکو به پل ارتباطی جهان شرق و غرب در برنامه ژئوپارک های این سازمان جهانی تبدیل خواهد شد.

به گزارش میراث ما به نقل از ایرنا، فرزین حقدل روز سه شنبه در جمع خبرنگاران تشریح کرد: قشم موافقت شبکه جهانی ژئوپارک های یونسکو را جلب کرده و بهار آینده میزبان روسا و متخصصان سازمان آموزشی، علمی و فرهنگی ملل متحد در حوزه ژئوپارک ها خواهد شد .

وی اظهار داشت : کشورهای پیشرفته از این مهم به عنوان محور توسعه و تحرک حوزه اقتصاد گردشگری استفاده می کنند و این جزیره نیز با دریافت کارت سبز یونسکو، بهترین بهره اقتصادی را از این ظرفیت کسب خواهد کرد.

حقدل افزود: ژئو توریسم (گردشگری زمین شناسی) و اکو توریسم (طبیعت گردی) به عنوان محور اصلی توسعه و محرک اقتصاد گردشگری در کشورهای برخوردار از ذخیره های طبیعی بوده و جزیره قشم به عنوان قدیمی ترین ژئوپارک منطقه، هم راستا با برنامه بین المللی علوم زمین و ژئوپارک های یونسکو( IGGP ) برای ترویج مفهوم ژئوپارک به عنوان یک الگوی موفق مدیریتی در زمینه بهره برداری و حفاظت همزمان از مواهب طبیعی پیرامون و انتقال آنها به نسل های آینده تلاش می کند.

معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم عنوان کرد: مسوولان ژئوپارک قشم به عنوان پرچم دار ژئوپارک های خاورمیانه در نشست بهار آینده مفهوم و ارزش های این پدیده زمین شناسی را با هدف ترویج و توسعه برنامه ژئوپارک در منطقه، مفهوم و ارزش های پدیده های زمین شناسی برای نمایندگان کشورهای آسیای میانه، غرب آسیا و شمال آفریقا تشریح خواهند کرد.

حقدل همچنین گفت: برگزاری کارگاه آموزشی تخصصی با حضور استادان و متخصصان بین المللی شبکه جهانی ژئوپارک های یونسکو به میزبانی قشم و حمایت منطقه آزاد از این همایش مهم علمی فرصت ارزنده ای برای آشنایی بیشتر جامعه علمی و مدیریتی کشور و نمایندگان کشورهای خاورمیانه، آسیای میانه، غرب آسیا و شمال آفریقا با موضوع ژئوپارک و ژئوتوریسم فراهم می کند.

به گفته او برنامه ریزی اجرایی و تمهیدات لازم برای برگزاری کارگاه آموزشی و نشست تخصصی با هماهنگی مدیریت ژئوپارک قشم و کمیته ای متشکل از سازمان منطقه آزاد قشم، سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور، کمیسیون ملی یونسکو، دفتر منطقه ای یونسکو و جمعی از دانشگاهیان و متخصصان داخلی و خارجی در دست اقدام است.

قشم در جنوب استان هرمزگان با یک هزار و 500 کیلومتر مربع مساحت و حدود 120 هزار نفر جمعیت به عنوان بزرگترین جزیره خلیج فارس است.----------------
تمامی حقوق برای میراث ما محفوظ وانتشار مطالب با ذکر منبع بلامانع است

اعلام دیدگاه در مورد این خبر

تنها نظراتی که با حروف فارسی نوشته می شوند قابلیت انتشار خواهند داشت.


کد امنیتی
تازه سازی

حقوق برای پایگاه خبری میراث ما محفوظ و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
طراحی و پشتیبانی:  گروه تکاپو  Favicon1