اخبار پیشنهادی

سرویس یادداشت

شرایط جایگزین طلای سیاه در بدترین وضع بسر می برد.
Sanaye
اندازه عرصه و حریم شوش محل «شبهه» نیست، بلکه عملکرد و تصمیمات مسئولان پرونده ثبت میراث جهانی «شبهه‌انگیز» است و تقلایی که چند مدیر جزء به اقتفای معاون میراث فرهنگی کشور در شوش و اهواز به خرج می‌دهند شبهه‌ناک و شک‌برانگیز است.
Shoosh
سلطاني‌فر- یازدهمین دورة انتخابات ریاست جمهوری برگ زرین دیگری بر اوراق رنگارنگ تاريخ پر افتخار جمهوري اسلامي ایران افزود و ملت بزرگ ایران با خلق حماسة سیاسی بار دیگر ثابت کرد که در مسیر تحكيم مردم‌سالاري ديني و تثبیت حقوق اساسي ملّت عزمی جدی دارد.
Soltanifar2
در کارگاه، سخت مشغول کار هستند. بوی پشم گوسفند فضا را پر کرده است اما این پدر و پسر دیگر به این بوی نه چندان مطبوع عادت کرده‌اند.
Namad Mali
ثبت جهانی آثار و میراث فرهنگی و تاریخی به ‌منزله ی توسعه ی تعلق آن اثر به گستره ی تمام انسانهای زمین، فارغ از نژاد، مذهب و ملیت خاص است.
Mirase Jahani Smal
این یک واقعیت است، طبیعیست که دو پادشاه در یک اقلیم نخواهند گنجید مگر آنکه به حکم همان مثل معروف دو روحانی پیش نماز که هنگام نماز در مسجد حاضرند و روحانی بزرگ تر و یا عالم تر و یا حتا زیبا تر ارجعیت پیش نمازی بر دیگری دارد. یک طوری با یکدیگر کنار بیایند!
Padeshah
بیشتر از آن‌که چهره‌ای فرهنگی یا اقتصادی باشد، شخصیتی سیاسی به‌شمار می‌آید؛ اما با این حال، «محمدعلی نجفی» ترجیح داد، او را به ریاست هیئت مدیره‌ی کانونی بنشاند که سال‌ها مزایده‌ها، معامله‌ها و بار اقتصادی سازمان میراث فرهنگی و گردشگری بر دوش‌اش افتاده و جای حرف و حدیث بسیاری هم گذاشته بود.
Kanun Jahangardi
در زبان فارسی ضرب‌المثلی هست که می‌گوید: "ما از اسب افتاده‌ایم، نه از اصل"؛ زیرا آن‌که از اسب می‌افتد، می‌تواند با تکیه بر اصل، برخیزد و دوباره سوار شود اما از اصل افتاده‌ها را به سادگی یارای برخاستن نیست.
Aali Ghapou
خانم ایرینا بوکووا در میان لبخند مسئولان فرهنگی ایران راهی دیار خود خواهد شد. اما آیا او فرصت پیگیری خواسته‌های کارشناسان، متخصصان فرهنگی و مطالبات مردمی از حوزه فرهنگ را در حالی که رسانه‌ها با او دیداری نداشتند و نتواستند این خواسته‌ها را مطرح کنند خواهد داشت؟
Arg Bam1
دریاچه ارومیه یکی از عطیه‌‌های الهی قلمداد می‌شود که در اثر دست‌اندازی و اقدامات انسانی به حال نزار و مرگ مبتلا شده است.
Oroomiyeh Daryacheh
بار دیگر موعد حج فرا رسید و خیل عظیمی از زائران به قصد دیدار معبود بار سفر بسته اند تا موفق به انجام حج، طواف حرم یار و زیارت مدینه ی منوره گردند.
Haj 325
میراث فرهنگی... ، شاید خیلی ها با شنیدن این کلمه، تخت جمشید، پاسارگاد، مسجد امام اصفهان و یا دیگر بناهایی که رسانه های جمعی هر روز آن ها را نشان می دهد به خاطر آورند. کمتر کسی را پیدا می کنید که با شنیدن عنوان " میراث فرهنگی " مسجد جامع کرمان، حمام ته باغ لَلِه و یا بناهایی گمنام از این دست را از ذهن خود عبور دهد.
Ghobhe Sab Kerman Kashi
هویت آرامگاه سعدی در حالی به‌اسم پروژه بهسازی اداره کل میراث‌فرهنگی از بین برده شد که طبق نظر کارشناسان ارشد میراث‌فرهنگی هویت سعدیه با آزادسازی محوطه آرامگاه بدون توجه به اصول معماری از بین رفت. احداث حوض و آب‌نمای جدید و قطع چندین درخت سرو و نارنج پیرامون مقبره، ارزش‌های معماری این مجموعه فرهنگی را به چالش کشید.
Sadiyeh
شهرام زارع در یادداشتی با عنوان «نجفی و میراث دولت روحانی» به بررسی وضعیت سازمان میراث فرهنگی و اتفاقات خوبی که از نظر او، در آینده‌ی این سازمان می‌تواند رخ دهد، پرداخت.
Zare Miras Not
آثار باستانی از آن جهت اهمیت و ارزش دارد که هر یک به نحوی شهادت به گوشه ای از هویت تاریخی، فرهنگی مردم این سرزمین می دهد.
Chehel Sotuon
جام زرین حسنلو یکی از مشهورترین اشیاء تاریخی کشور
JameZarrin
دریاچه ارومیه به علت ویژگی‌های طبیعی و اکولوژیکی در زمره یکی از ۲۲ تالاب بین‌المللی کنوانسیون رامسر به ثبت رسیده است.
Urima
بسیاری از گردشگران خارجی به ویژه غربی ها از حدود دو سال پیش با استقبال از لبخند دکتر حسن روحانی به جهانیان، عزم سفر به ایران کردند، در واقع پیام دوستی رئیس جمهور کشورمان به جهانیان نقطه عطف آغازی دیگر برای گردشگری ایران بود. روند ورود گردشگران غربی به کشور شتاب گرفت و با نزدیک شدن به زمان توافق هسته ای روز به روز بر شمار اروپایی‌ها و حتی آمریکایی‌های مشتاق سفر به ایران افزوده شد.
Soltani Far 2
شرایط اقتصادی کشور از یک سو و تاکیدی که همه مسوولان دولت و نظام بر ضرورت خروج اقتصاد کشور از درآمد اتکا به نفت و سایر منابع زیرزمینی دارند ، نشانگر آن است که باید بیش از پیش به حوزه صنایع دستی به عنوان یکی از محورهای اصلی خود اشتغالی و خودکفایی اهمیت داد.
Soltani Far 2
واقعا هیچ فکر نمی کردم در مسندی قرار بگیرم که مجبور شوم 3 روز پی در پی اطلاعیه بدهم و قسم بخورم که: «رییس سازمان استعفا نداده است»، «معاون سازمان برکنار نشده» و «تپه چغامیش سرجایش هست و تکان نخورده است.»
Arm Miras

زیر مجموعه ها

حقوق برای پایگاه خبری میراث ما محفوظ و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
طراحی و پشتیبانی:  گروه تکاپو  Favicon1